Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Softbalistům začíná boj o play-off extraligy. Zabojovat musejí favorizovaní Hroši

/
/
/
533 ZobrazeníOčekává se drama a boj do posledního duelu. Mužská softbalová extraliga graduje a již o tomto víkendu se odtajní šestice nejlepších týmů, které se dostanou do play-off. To by pravděpodobně nemělo minout hráče z Chomutova nebo z Locos Břeclav, kteří vedou tabulku. Naopak místo mezi nejlepšími nemají zdaleka zajištěné Hroši Havlíčkův Brod.

Úspěšný tým z loňských sezon je zatím na osmém místě s patnácti body. „Věřím tomu, že namísto stresu nás vzniklá situace dokáže vyhecovat k lepším výkonům,“ prohlásil Michal Holobrádek, elitní nadhazovač.
Bude to pořádná porce zápasů! Vždyť extraligoví softbalisté budou v akci od čtvrtka do neděle, poté se základní část uzavře. Ve hře o play-off jsou ještě Painbusters Most, pražské Spectrum nebo Joudrs Praha. V nesnadné situaci jsou Hroši, kteří na šesté místo ztrácí v současné době šest bodů. „Máme před sebou ještě osm zápasů, tedy nejvíc ze všech týmů v extralize. Věříme si tedy, že zápasy zvládneme a dostaneme se do play-off,“ dodal Michal Holobrádek, hvězda české reprezentace. Šampioni z roku 2017 vyhráli pět utkání a nastřádali stejný počet proher.
„Mrzí nás některé zápasy, které jsme měli dobře rozehrané, ale prohráli jsme je těsným rozdílem. Kdyby se nám tyto zápasy podařilo vyhrát, tak bychom teď byli lépe postavení v tabulce a měli větší klid před posledním hracím víkendem. I přesto ale můžu říct, že vyloženě zklamaní také nejsme,“ ubezpečoval Michal Holobrádek, který o postupu Hrochů do play-off nepochybuje.

Michal Holobrádek, foto: Česká softbalová asociace


Problém havlíčkobrodských softbalistů vězí patrně nejvíce v útoku. Doposud předvedli 56 úspěšných odpalů, což je nejméně ze všech týmů. Na opačné straně je pražské Tempo, které jich zaznamenalo 111 a pochlubit se může se 16 homeruny. To na nadhozu se Holobrádkovi daří, zatím nasbíral 86 strikeoutů, což je druhý nejlepší letošní výkon. „Stalo se to, co jsem trochu čekal. Liga bude více vyrovnaná a žádný tým nemá své místo v play-off jisté,“ dodal Michal Holobrádek z týmu Hroši Havlíčkův Brod, kteří ve čtvrtek vyzvou Tempo, v pátek soupeře ze Sezimova Ústí, v sobotu Tunnellers a v neděli Locos Břeclav.

  • Facebook
  • Twitter