Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sobotní program Jihlavského havíření zahájí Běh pro Bárku

/
/
/
822 ZobrazeníV sobotu 19. června proběhne v Jihlavě čtvrtý ročník běhu pro jihlavský domácí hospic Bárka. Tento charitativní běh je realizován s podporou statutárního města Jihlavy a je tradičně součástí oblíbené kulturní akce Havíření. Celá akce startuje v 13.30 na Parkánu u Brány Matky Boží rozcvičkou běžců s Ladislavou Třetinovou z FIT Studia.

Běh pro Bárku je určen pro širokou veřejnost a přijdou si na své děti i dospělí. „Jsou připravené tři tratě, a tak si každý účastník běhu může vybrat,“ informuje jedna z organizátorek Markéta Brestovská. Běh pro Bárku není měřený závod, ale jde spíše o pohodovou sportovní akci, která má za cíl podpořit dobrou věc. „Letos účastníci závodu přispějí na financování provozu a zkvalitnění služeb Bárky,“ upřesňuje na co bude určen výtěžek Jana Sochorová vedoucí hospice Bárka. A přispět mohou i ti, co se přijdou jen podívat nebo fandit.

Běh pro Bárku 2018


Organizátoři z jihlavské Charity, která je zřizovatelem domácího hospice Bárka, připravili následující tratě: 300 m dětská, hobby tři kilometry a profi pět kilometrů a rovněž doprovodný program na Parkánu. Markéta Brestovská popisuje co na návštěvníky kromě samotného běhu čeká: „Připravili jsme fotokoutek, malování na obličej či různé skládačky a hlavolamy.“
„Často se na nás obracejí lidé s dotazem, zda mohou běžecké tratě absolvovat i s kočárky. A my říkáme jednoznačně ano. Terén je v okolí centra Jihlavy a je sjízdný pro kola kočárků i například invalidní vozíky.“ přesvědčuje o vhodnosti terénu Jana Sochorová. Běžecké tratě jsou určeny pro celé rodiny a záleží na každém, zda ji poběží nebo projde.
Ambasadory letošního ročníku budou například náměstek primátorky Petr Ryška, herci z Horáckého divadla Jihlava, populární advokátka Eva Decroix a uvidíme, kdo se nakonec z oslovených osobností.

Registrovat se do letošního Běhu pro Bárku se můžete buď online formou, kde jsou uvedeny i všechny aktuality. Osobně v pátek 18. června na Masarykově náměstí od 14.00 do 17.00, případně od 18.00 do 21.00 ve Smetanových sadech. A poslední možnost bude před samotným zahájením Běhu pro Bárku od 12.00 u Brány Matky Boží, kde bude startovní brána všech tří běžeckých tratí.

Harmonogram
registrace na místě od 12.00 do 13.30
12.00 začátek doprovodného programu na Parkánu
13.30 rozcvička s Laďkou Třetinovou
13.45 běh 300 m (dětský závod)
14.00 běh na 5 km (sportovci a běžci na úrovni)
14.15 běh na 3 km (amatéři a rodiny)
15.00 focení a závěrečný ceremoniál

  • Facebook
  • Twitter