Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Smrk z Mateřské školy Nádražní v Havlíčkově Brodě ozdobí náměstí

/
/
/
597 ZobrazeníZhruba 17 metrů vysoký smrk, který až do těchto dnů zkrášloval zahradu Mateřské školy Nádražní v Havlíčkově Brodě, před adventem poputuje na Havlíčkovo náměstí a stane se tak hlavní vánoční dominantou Brodu. Poprvé se, spolu s výzdobou města, rozsvítí 27. listopadu.

Několik desetiletí starý smrk měl být letos pokácen. Mateřská škola pak přišla s nápadem, že by jeho příběh mohl ještě dál pokračovat a smrk i dále posloužil dobré věci. „Naší myšlenkou bylo, že přestože musí být strom pokácen, nepřijde vniveč. Jednak bude o svátcích zdobit náměstí a část větví může následně posloužit také zvířátkům v zoologické zahradě. S dětmi jsme si povídaly i o tom, že ze dřeva se dá dále vyrobit také různý nábytek, a tak příběh stromu stále pokračuje,“ říká vedoucí učitelka MŠ Korálky Havlíčkův Brod, MŠ Nádražní Pavla Adamcová.

Se svým smrkem se děti z mateřské školy Nádražní oficiálně rozloučily 10. listopadu tematickou akcí s názvem Co vyprávěl starý strom. Dobrodružná večerní stezka školní zahradou děti prověřila v různých vědomostech, které se týkaly jak jinak než stromů. Protože se však tématu věnovaly už od začátku školního roku, nemohla je nachytat ani otázka, kdo je léčitelem stromů, natožpak, jaké na smrku rostou plody. „Jasně, že šišky! A úplně nejvíc se mi líbilo napodobovat veverku, jak skáče ve větvích,“ pochvaloval si akci čtyřletý Davídek z třídy Motýlků. Pod smrkem si pak všichni společně zazpívali Svěrákovu píseň Stromy.

Děti se rozloučily v minulém týdnu se stromem, který potkávaly na zahradě každý den

Technické služby smrk odvezou v pondělí 21. listopadu. „Na náměstí se zkrátí zhruba na délku 11 metrů a poprvé se spolu s výzdobou města rozsvítí na první adventní neděli 27. listopadu. Ozdoben bude led světýlky jako v loňském roce,“ doplnila mluvčí Města Havlíčkův Brod Alena Doležalová. Akci doprovodí vánoční koledy a adventní písně v podání dívčího pěveckého souboru Primadonky nebo andělé na chůdách.

Děti a rodiče z mateřské školy Nádražní čeká ještě jedno rozloučení s jejich smrkem, a to přímo na náměstí. Zazpívají si společně vánoční písně, ochutnají vánoční cukroví a společně si popřejí krásné svátky plné příběhů, které stále pokračují.

  • Facebook
  • Twitter