Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Skauti z Jihlavy roznesou Betlémské světlo zájemcům před dům

/
/
/
886 ZobrazeníKaždý rok se jihlavská skautská střediska účastnila rozdávání Betlémského světla ať už v kostele
sv. Jakuba Většího, ve skautských klubovnách nebo ve stánku na Masarykově náměstí kolemjdoucím
do vlastnoručně vyrobených lampiček. Letos však nejsou tyto varianty možné kvůli vládním
opatřením, a proto skauti ze střediska Divočáci přišli s roznosem světla před domy jednotlivých
zájemců.

Přes jednoduchý formulář na webových stránkách si mohou zájemci v Jihlavě zajistit si příchod skupinky skautských dobrovolníků ve dnech 21.-23. prosince v odpoledních a večerních hodinách. „Celé předávání bude probíhat pod širým nebem. Skauti ve smluvený čas přijdou před dům zájemce, který si nachystá svíčku či vlastní lucernu. Zájemce svíčku či lucernu položí před vchodové dveře a poodstoupí zpět do domu, aby byly zachovány bezpečné rozestupy. Následně skauti přenesou plamínek na předpřipravenou svíčku.
Vše samozřejmě musí probíhat s nasazenými respirátory nebo rouškami. Tato varianta je ze všech možných variant nejvíce bezpečná, protože nedochází k blízkému kontaktu mezi distributory Betlémského světla a samotnými zájemci o světlo,“ vysvětluje Prokop Mičán ze skautského střediska Divočáci Jihlava.


Tradice Betlémského světla v České republice trvá přes třicet let a každý rok se světlo zapaluje přímo v městě Betlémě, kde se narodil Ježíš Kristus. Vyráží pro něj tzv. dítě světla – jedna dívka či jeden chlapec, kteří vykonali v uplynulém roce něco dobrého. Následně se světlo letecky přepraví do Rakouska, kde je po ekumenické mši předáno skautům, kteří jej distribuují do dalších evropských zemí.
Betlémské světlo se stalo novodobým symbolem Vánoc. V České republice se o jeho šíření starají více než třicet let skauti a skautky. Celá akce stojí na stovkách dobrovolníků, plamínek je tak rovněž symbolem nezištnosti a lidské vzájemnosti.

  • Facebook
  • Twitter