Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Silvestrovské oslavy a příchod Nového roku na Vysočině zaměstnaly policisty

/
/
/
970 ZobrazeníBěhem oslav konce roku a příchodu Nového roku na Vysočině museli policisté na Vysočině řešit celkem 145 nejrůznějších oznámení, vyjížděli také ke 14 dopravním nehodám, při kterých se zranili dva lidé.

„Hlavními tématy volání na linku 158 byly v dopoledních hodinách oznámení drobných krádeží, zejména alkoholu v obchodních domech a prodejních centrech. Ve večerních hodinách se začaly zvyšovat počty volání, která se týkala fyzických napadení a opileckých rvaček na území celé Vysočiny. Od půlnoci se výrazně zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Noční volání se nejčastěji týkala rušení nočního klidu v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky a také různých fyzických napadání a drobných potyček mezi podnapilými osobami,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Policisté vyšetřovali také poranění při neodborném a neopatrném používání zábavní pyrotechniky. „Událost se stala na Žďársku patnáct minut po půlnoci, kdy se poranila čtyřiadvacetiletá žena a utrpěla poranění. Dvě oznámení se na Nový rok časně ráno týkala útěku hospodářských zvířat, konkrétně koní a osla. Několik oznámení se také týkala případů zahoření různých předmětů v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky. Vzniklé škody na majetku – odpadkové koše, popelnice – byly v těchto případech naštěstí minimální,“ doplnila tisková mluvčí.

Ve Stařči na Třebíčsku narazil 1. ledna po druhé hodině ranní řidič vozu Volvo S 60 do mostu a poškodil sochu Jana Nepomuckého. „Socha pádem způsobila poškození elektrického rozvaděče a došlo k výpadku veřejného osvětlení v obci. Řidič z místa nehody utekl, ale policistům z Třebíče se ho podařilo vypátrat. Způsobená škoda nebyla zatím stanovena. Událost v současné době vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu v Třebíči,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter