Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šestý ročník festivalu KoresponDance roztančí Žďár nad Sázavou

/
/
/
650 ZobrazeníSoučasný tanec, nový cirkus a pohybové divadlo nabídne ve dnech 13. až 15. července zámecký areál ve Žďáře nad Sázavou, který ožije uměleckými představeními ze tří kontinentů světa.

Kromě tanečních a pohybových performance jsou na programu také prohlídky úchvatné barokní architektury, workshopy a tematické diskuze u kulatého stolu. Pořadatelé nezapomínají ani na děti, přichystali si pro ně příměstský tvůrčí tábor. Festival pořádají manželé ze šlechtického rodu Kinských, aby přiblížili tanec všem věkovým skupinám.

Festival pro celou rodinu
Každé léto ožívají města hudebními a filmovými festivaly, sjíždí se na ně tisíce lidí s podobnými zájmy, aby si společně užili neopakovatelnou atmosféru. Taneční festivaly zůstávají trochu v pozadí, avšak neprávem. Už jste někdy nešli na film, z důvodu, že byl v cizím jazyce, který neznáte? Nebo vás opravdu zajímalo, o čem to ten švédský zpěvák zpívá?
Tanec bourá všechny jazykové a kulturní bariéry, je univerzálním dorozumívacím nástrojem. V tanci rozumíte stejně umělci z druhého konce světa jako kamarádovi. V tanci cítíte emoce, pohyb, vibrace a na ničem ostatním nezáleží, tak proč mu nedát šanci a zažít něco nového?

Tančit budou všechny generace

V pátek a v sobotu vystoupí skupina Barely Methodical Troupe (BMT) z Velké Británie, špička světové scény nového cirkusu uvede svou fascinující show Bromance.

Korespondance na zámku ve Žďáře nad Sázavou, foto: Chris Nash15

Ducha aztéckých kultur přiveze na Vysočinu mezinárodně oceňované uskupení multi-talentovaných umělců Foco alAire z Mexika, kteří uvedou celkem tři představení, z nichž jedno připraví na míru pro festival s místními seniory.
K vidění budou také výsledky výjimečné mezikontinentální spolupráce mezi francouzským tanečníkem Jeanem Gaudinem, kontratenorem Sebastienem Fournierem, africkou taneční skupinou Ghana Dance Ensemble a českým dětským pěveckým sborem Žďáráček.

Nezůstane však jen u pohybu. Festival KoresponDance se dlouhodobě snaží propojovat unikátní historické dědictví se současnou kulturou a uměním. Proto se areál rodinného zámku otevírá pro návštěvníky nejen pro zhlédnutí představení ve venkovních i vnitřních prostorách, ale i pro odpočinek, zajímavé prohlídky tajemných míst a řadu dalších aktivit pro celou rodinu.

Za zmínku stojí i okolí. Načerpat energii můžete v nádherné přírodě typické pro Vysočinu nebo se schladit u jedné z místních nádrží.
Od loňského roku je festival držitelem prestižního ocenění EFFE Label, čímž se zařadil mezi nejzajímavější festivaly Evropy.
„KoresponDance má záměrně velmi neformální atmosféru, zveme sice známé osobnosti a hvězdy světové scény, ale v zámeckém areálu jsme všichni pohromadě a můžeme diskutovat, bavit se a vzájemně se obohacovat. Přejeme si, aby si z festivalu obyvatelé Žďáru i všichni další návštěvníci odnášeli netradiční zkušenost s tancem a věděli, co pro ně může znamenat. Jakékoli umění je totiž klíč k osobnímu i společenskému rozvoji,“ uzavírá Marie Kinsky, ředitelka festivalu.
Organizátorem festivalu je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, jehož cílem je podpořit rozvoj profesionálního současného tance v mezinárodním a interdisciplinárním kontextu.

Více informací na: www.korespondance.cz.

  • Facebook
  • Twitter