Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Šestnáctý ročník festivalu Jakub Pustina a jeho hosté

/
/
/
1270 ZobrazeníSvětová sopranistka Gabriela Beňačková se společně s tenoristou Jakubem Pustinou představí v rámci jeho festivalu nazvaného Jakub Pustina a hosté, který se po šestnácté uskuteční na Vysočině během září.

Festival, který vznikl ve Žďáru nad Sázavou, pravidelně představuje po boku žďárského tenoristy Jakuba Pustiny zajímavé operní pěvce z české i zahraniční operní scény. Jakub Pustina už dvacet let patří mezi přední operní pěvce a díky své houževnatosti, mohutnému hlasu a talentu se propracoval až na pěvce nejnáročnější operních partů na světě a to partů Richarda Wagnera. Zůstává ale nadále vysočinským patriotem a jeho festival se stal součástí kulturního dění na Vysočině.

Gabriela Beňáčková a Jakub Putina opět potěší milovníky operního zpěvu na Vysočině, foto: archiv Jakuba Pustiny


„V minulosti festival hostil vynikající mladé operní pěvce z mnoha zemí světa a mnohdy i už velice známé a renomované umělce. Ovšem v letošním roce vystoupí legenda světové opery, sopranistka Gabriela Beňačková a umělce na klavír doprovodí Marta Vašková.


Gabriela Beňačková je opravdovou světovou legendou, hvězdou, která nehasne a je pro mě velkou inspirací. Její více než padesátiletá kariéra na nejprestižnějších operních scénách jako je Metropolitní opera v New Yorku, milánská La scala nebo Vídeňská opera je neuvěřitelná, ohromující a už nikdo ji nemůže doběhnout. Když jsme se před mnoha lety potkali, netušil jsem, že se staneme nerozlučnou dvojicí, která bude řadu let vystupovat u nás i v zahraničí,“ uvádí Jakub Pustina.

Koncerty na Vysočině
4. září od 19.00 v evangelickém kostele v Humpolci
5. září od 15.00 v kostele sv. Prokopa ve Žďáru nad Sázavou
9. září od 17.00 v bazilice sv. Prokopa v Třebíči

Vstupenky na koncerty jsou k dispozici v předprodeji v informačních centrech v Humpolci a Žďáru nad Sázavou.
V programu koncertu se mohou návštěvníci těšit na písně, árie a dueta, které Gabrielu Beňačkovou a Jakuba Pustinu charakterizují.
„Koncert s Gabrielou Beňačkovou je pro mě vždy obrovský zážitek a je neuvěřitelné, že její hlas stále neztratil nic ze své krásy a opojnosti. Milovníci operního zpěvu by si tento koncert rozhodně neměli nechat ujít, protože se už nebude nikdy opakovat,“ uzavírá Jakub Pustina.

  • Facebook
  • Twitter