Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sérii vloupání do aut policisté na Třebíčsku objasnili

/
/
/
700 ZobrazeníTřebíčští kriminalisté dopadli pachatele, který se na Třebíčsku a Jihlavsku dopustil série vloupání do zaparkovaných aut. Jedná se o mnohokrát soudně trestaného dvaačtyřicetiletého recidivistu z Ostravska, který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů.

„Při krádežích příliš úspěšný nebyl a často odcházel s prázdnou, škody ale majitelům aut způsoboval poškozením.
U několika případů vloupání do vozidel, ke kterým došlo v první polovině prosince, šetřením zjistili, že mají shodného pachatele,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na základě dalšího prověřování kriminalisté získali poznatky, které nasvědčovaly, že podezřelým je muž z Ostravska. „Jedná se ale o recidivistu, který mění místo svého aktuálního pobytu a kriminalisté po něm začali pátrat. Byl na něho vydán souhlas se zadržením a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání. Minulý týden hledaného muže dopadli na Ostravsku, odkud putoval do Třebíče a skončil v policejní cele,“ dodala Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Ostravska. „Muž byl obviněn z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci,“ doplnil Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti už více než patnáctkrát soudně trestán, zejména za majetkovou trestnou činnost a trest si mnohokrát odpykal i ve věznici.

Muž se v první polovině prosince vloupal na Třebíčsku a Jihlavsku celkem do osmi vozidel. „Na Vysočinu přicestoval vlakem a zamířil do ubytovacího zařízení v Třebíči, kde se přihlásil pod cizím občanským průkazem. Doklad předtím nalezl na vlakovém nádraží. Během necelého týdne se muž v Třebíči vloupal do šesti vozidel a do dalších dvou zaparkovaných automobilů vnikl v Jihlavě. Výběr aut byl spíše věcí náhody, jeho cílem se tak staly automobily různých značek a na různých místech měst. Z jednoho automobilu odcizil sportovní tašku, tabákové výrobky, nářadí, svítilnu a další věci. Z jiného vozidla si muž odnesl lovecký nůž a z dalšího například čtyři dvanáctikusová balení mléka. Ve čtyřech případech vozidlo prohledal a nic neodcizil. Největší škodu muž způsobil při pokusu o vloupání do vozidla Škoda Superb zaparkovaného v Třebíči. Poškodil dvoje dveře a majiteli automobilu vznikla škoda přibližně deset tisíc korun. Do vozidla se v tomto případě muži dostat nepodařilo,“ sdělila Jana Krutilová s tím, že poškozením aut způsobil muž celkovou škodu přes pětadvacet tisíc korun a odcizením věcí škodu kolem pěti tisíc korun. „Část věcí se kriminalistům po dopadení muže podařilo zajistit a převzali si je zpět jejich majitelé. Policisté zajistili také občanský průkaz, který muž neoprávněně použil při svém ubytování. Přestupek, kterého se zneužitím dokladu dopustil, předali k projednání,“ přiblížila Jana Kroutilová.

„Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřel vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

  • Facebook
  • Twitter