Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Senioři v Jihlavě mají od léta zlevněné jízdné od 65 let

/
/
/
994 ZobrazeníOd 1. července 2018 se mění tarif Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ), a.s. Dochází ke snížení věkové hranice pro uplatnění nároku na seniorské jízdné ze 70 na 65 let. Občané, kteří už dovršili věk 65 let, mohou v MHD nově cestovat za zvýhodněných podmínek.

Zvýhodněné podmínky:
a) s papírovou jízdenkou za poloviční jízdné (na jízdence je mimo jiné zobrazen piktogram se symbolem D),
b) s jízdenkou na jednotlivou jízdu zakoupenou z elektronické peněženky na Jihlavské kartě za poloviční jízdné,
c) s kupónem na 365 dnů na Jihlavské kartě za 120 Kč.

Pokud cestující bude používat papírové jízdenky, pořídí si v distribuční síti jejich zlevněnou verzi a na doložení svého věku při revizní kontrole předloží na požádání vedle označené jízdenky i občanský průkaz či jiný doklad vydaný státní správou.

V ostatních případech je třeba pro uplatnění nároku na slevu navštívit Předprodej jízdenek a předložit Jihlavskou kartu. Na této kartě bude změněn profil držitele karty, který umožní nakupovat zlevněné jízdenky z elektronické peněženky (pokud občan používá MHD jen velmi málo) nebo pořízení mimořádně výhodného ročního kupónu v rámci předplaceného jízdného. Kupón platí od dne vydání 365 dnů, tedy např. od 2. 7. 2018 do 1. 7. 2019.

Pokud cestující nemá platnou Jihlavskou kartu, může požádat v Předprodeji jízdenek o její vydání. K tomu bude potřebovat vyplnit žádost o vydání Jihlavské karty a předložit k ověření osobních údajů doklad totožnosti. Formulář si může vyplnit předem doma, tiskopis je k dispozici na stránkách www.dpmj.cz. Nezbytná je osobní přítomnost žadatele. Fotografii si cestující pořizovat nemusí, pracovnice Předprodeje jej vyfotografují samy. Jihlavská karta se vydává na počkání, není třeba další návštěvy. Za vystavení Jihlavské karty se účtuje 100 Kč, platnost karty je 4 roky s možností prodloužení.

Z technických důvodů není možno o změnu profilu na kartě požádat přede dnem platnosti nového tarifu a zakoupit si tak např. zvýhodněný roční kupón již v červnu. Nicméně pracovnice Předprodeje jízdenek budou k dispozici minimálně v prvních dvou týdnech platnosti této změny po celou provozní dobu v maximálním obsazení, aby předpokládaný zájem cestujících zvládly bez větších čekacích lhůt. Provozní doba Předprodeje jízdenek je v pracovních dnech pondělí – pátek 7.15–17.00.

Návrh nového tarifu včetně smluvních přepravních podmínek je k dispozici k nahlédnutí v Předprodeji jízdenek, po uvedení v platnost od 1. 7. 2018 bude zveřejněn na webových stránkách DPMJ.

  • Facebook
  • Twitter