Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sdílená kola v Jihlavě zůstanou

/
/
/
300 ZobrazeníZastupitelé Jihlavy schválili na únorovém jednáníuvolnění dvou milionů korun z fondu rezerv a rozvoje na sdílená kola v Jihlavě. Bikesharing jako moderní způsob řešení dopravy cestujících na krátké vzdálenosti se v krajském městě dle dosavadního testování osvědčil.

Za prvních devět měsíců provozu – od dubna do prosince 2022 – si tato služba našla své uživatele a plní svůj účel. Denně město eviduje více než 200 výpůjček (v letních měsících více než 300), přičemž drtivá většina trvá maximálně 15 minut. Je tedy v časovém limitu bezplatného provozu, který je financován ze strany statutárního města Jihlavy.

Z rozhodnutí zastupitelstva má být minimálně do konce roku 2023 zachován obdobný počet kol i stanic. Ještě se však bude vyhodnocovat letošní zimní provoz. Jednou z úvah je omezit právě na zimu počet sdílených kol v ulicích.

  • Facebook
  • Twitter