Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Startuje dvacátý ročník projektu Dobrý soused, společnost HARTMANN – RICO rozdá až 350 000 korun

/
/
/
205 ZobrazeníObecně prospěšné společnosti, spolky, občanská sdružení či organizace působícím v okolí závodů společnosti HARTMANN – RICO ve Veverské Bítýšce, Chvalkovicích a Havlíčkově Brodě mohou získat v letošním roce celkem 350 tisíc korun. Projekt Dobrý soused letos slaví kulatých dvacet let a firma už jeho prostřednictvím rozdala více než čtyři miliony korun. Žádosti lze v letošním roce podávat do konce března.

„Téma udržitelnosti a společenské odpovědnosti je pro celou skupinu HARTMANN, jíž je HARTMANN – RICO součástí, nesmírně důležité. Prostřednictvím projektu Dobrý soused máme možnost už dvacátým rokem podporovat rozvoj veřejného prostoru i společenského života přímo v okolí našich výrobních závodů. I příspěvek v hodnotě několika desítek tisíc korun mnohdy může pomoci rozběhnout aktivity, které mají významný a pozitivní vliv na místní komunity,“ říká Jan Civín, Governmental Affairs Manager v HARTMANN – RICO.

HARTMANN – RICO plánuje v letošním roce mezi spolky, sdružení i jednotlivce rozdat celkem 350 tisíc korun. Přibližně polovina této částky půjde do okolí výrobního závodu ve Veverské Bítýšce, druhá část se pak rozdělí mezi žadatele z okolí závodů v Havlíčkově Brodě a Chvalkovicích. Žádosti je možné podávat do 31. března.

Školky, školy, sportovní kluby i kultura
Během uplynulých 19 let rozdala společnost HARTMANN – RICO na podporu místního života v okolí závodů už více než čtyři miliony korun. Jen v loňském roce se finanční podpory dočkalo celkem 37 žadatelů.
V Jihomoravském kraji zamířila podpora například do Klubu přátel ZUŠ ve Veverské Bítýšce, ZŠ a družiny Veverská Bítýška, do Mateřského centra Oříšek, Klubu vodní turistiky či ke Spolku pro kulturu a sport Braníškov. V Kraji Vysočina byl podpořen oddíl házené a volejbalu TJ Jiskra Havlíčkův Brod či Nadační fond pro hipoterapii při Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě, v Královéhradeckém kraji pak šlo třeba o ZŠ a MŠ Chvalkovice, SDH Česká Skalice či TJ Sokol Opočno.

„Věříme, že i v letošním roce se sejde celá řada zajímavých projektů a akcí, které i díky naší podpoře zlepší život v místních komunitách od dětí až po seniory. Kulatým dvacátým ročníkem rozhodně s lokální podporou nekončíme, uplynulé ročníky nás přesvědčily, že i malá pomoc má význam a pomáhá vytvářet dobrá sousedství,“ dodává Jan Civín.


Projekt Dobrý soused
Projekt Dobrý soused vznikl v roce 2003. Jeho cílem je podpora neziskových organizací, spolků či jednotlivců v krajích Jihomoravském, Vysočina a Královéhradeckém. Jednou ročně se rozděluje finanční podpora místním projektům a aktivitám, které se věnují rozvoji od dětí po seniory. Za devatenáct let už HARTMANN díky tomuto projektu rozdal více než čtyři miliony korun.

Zájemci o podporu v Havlíčkově Brodě mohou posílat své žádosti na adresu: Závod Havlíčkův Brod, Ing. Radim Štourač, radim.stourac@hartmann.info.

  • Facebook
  • Twitter