Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Sbírka Koláč pro Bárku vynesla v Jihlavě rekordních 47 000 Kč

/
/
/
565 ZobrazeníVe středu 3. října proběhla v Jihlavě sbírka Koláč pro Bárku, ve které lidé přispívali na provoz jihlavského domácího hospice, letos se podařilo vybrat rekordních 47 000 Kč. Pomohla celá Jihlava.

„Máme obrovskou radost ne jen z peněz, které se podařilo vybrat, ale také z podpory veřejnosti, která se nám za naší práci dostala, jsme opravdu dojatí,“ popisuje své pocity vedoucí domácí hospicové služby při Oblastní charitě Jihlava Jana Sochorová, a také vysvětluje název sbírky: „Za finanční příspěvek, který nám umožní se nadále starat o umírající a nevyléčitelně nemocné, každý dostal sladký koláč, ten nám každoročně peče pan Marek v Telči, pekárna z Větrného Jeníkova, cukrárna a pekárna U Koloucha a letos jsme měli i balené koláče od značky Odkolek.“

K rekordnímu výsledku každoroční sbírky přispěly hlavně firmy, které umožnily, aby v jejich prostorách sbírka Koláč pro Bárku probíhala. Velké poděkování tak patří organizacím a firmám Automotiv Lighting CZ, Jipocar, Kolektor Tesla Jihlava, Kronospan, Nemocnice Jihlava, Psychiatrická nemocnice a Finanční úřad.

„Rádi bychom poděkovali i všem dobrovolníkům, bez jejich práce by sbírka v takovém rozsahu proběhnout nemohla,“ vysvětluje Roman Mezlík, vedoucí Dobrovolnického centra při Oblastní charitě Jihlava. Letos se zapojily také střední školy v Jihlavě. Pomohly studenty ze Střední zdravotnické školy a SOŠ Sociální u Matky Boží Jihlava.

Peníze poputují na provoz domácího hospice Bárka v Jihlavě jeho posláním je prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory umožnit těžce a nevyléčitelně nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých.

  • Facebook
  • Twitter