Šachisté z Vysočiny na Mistrovství Evropské unie mládeže 2020 – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

621 Zobrazení

Osmnácté Mistrovství Evropské unie mládeže 2020 se konalo v hotelu Dlouhé stráně nad Desnou ve od 14. do 22. srpna v kategoriích do 8, 10, 12 a 14 let. Zúčastnili se také šachisté z Vysočiny.

Hrálo se devět kol tempem 2×90 min. + 30s/tah. Odehrané partie rozebírali a hodnotili reprezentační trenéři Evropské unie. Mistrovství se zúčastnilo celkem 103 mladých šachových nadějí z devíti zemí Evropské unie (Bulharsko, ČR, Finsko, Německo, Švýcarsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko), kteří bojovali o titul mistra Evropské unie.
Šachový svaz ČR reprezentovalo 46 hráčů a hráček kvůli zrušení světového a evropského šampionátu podpořil Šachový svaz ČR účast nejlepších hráčů a hráček na Mistrovství Evropské unie mládeže 2020. Z KŠSV byli nominováni tři hráči. V kategorii do osmi let Martin Policar z TJ Spartak Pelhřimov (žák ZŠ Batelov), do 10 let Daniel Srba a do 14 let Šimon Lang oba ze ŠK Světlá nad Sázavou.

U8 – 24 hráčů (ČR 8)
Dařilo se Martinu Policarovi, který startoval ze třetího místa a se ziskem šesti bodů mu o 1,5 pomocného bodu uniklo třetí místo a obsadil čtvrté místo a zároveň byl druhým nejúspěšnějším hráčem ČR v této kategorii.

U10 – 29 hráčů (ČR 14)
Daniel Srb startoval z 23. místa a se ziskem 5 bodů obsadil devátou příčku a zároveň sedmé místo z reprezentantů ČR v této kategorii.

U14 – 25 hráčů (ČR 11)
Šimonu Langovi unikla těsně první desítka na 11. místě s 5 body, posunul se ze 16. místa a je pátým nejlepším hráčem ČR v této kategorii.