S udržením pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané pomůže Šatníku i letos Tříkrálová sbírka – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

S udržením pracovních míst pro dlouhodobě nezaměstnané pomůže Šatníku i letos Tříkrálová sbírka

/
/
/
321 ZobrazeníStejně jako v předchozích letech poputuje část výtěžku Tříkrálové sbírky 2021 vykoledovaného v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod na vytvoření a udržení pracovních míst ve Středisku charitní pomoci, tzv. Šatníku. Díky štědrosti lidí může Šatník nabídnout práci dlouhodobě nezaměstnaným. Své o tom ví i paní Kateřina, které se nedařilo najít zaměstnání kvůli zdravotním problémům.

„Jsem po operaci dolních končetin a kvůli zdravotním problémům jsem dlouhou dobu nemohla najít práci,“ objasňuje paní Kateřina. O volné pozici v Šatníku se před rokem a půl dozvěděla na úřadu práce. „Prošla jsem pohovorem a dostala možnost si práci vyzkoušet. Nakonec jsem nastoupila na zkrácený úvazek, který se díky zlepšení mého zdravotního stavu postupem času navýšil,“ uvádí paní Kateřina a dodává, že na nové práci nejvíce oceňuje možnost pomáhat druhým a rozmanitost pracovních úkolů. „Naučila jsem se mnoho nových věcí jako je výroba svícnů, věnců, dekorací nebo jak rychle a důkladně uklidit. Velmi si cením toho, že mě kolektiv přijal i přes moji minulost a dostala jsem důvěru,“ svěřuje paní Kateřina s tím, že díky práci se jí mimo jiné také daří splácet exekuci.
Brodská charita otevřela Středisko charitní pomoci v roce 2015 díky výtěžku Tříkrálové sbírky a za dobu jeho fungování zde našlo uplatnění téměř dvacet lidí. „V Šatníku zaměstnáváme osoby dlouhodobě nezaměstnané nebo těžko uplatnitelné na trhu práce a pomáháme jim udržet a rozvinout jejich pracovní návyky a dovednosti,“ vysvětluje vedoucí Střediska charitní pomoci Lenka Hložková s tím, že získávání dovedností umožňuje zaměstnancům pestrá náplň práce. „Třídíme a čistíme oděvy, obuv, nádobí nebo hračky, které nám lidé darují. Vyrábíme tašky, kapsáře, svíce a další dekorace. Provádíme také drobné opravy oděvů a úklidy veřejných prostor u nasmlouvaných firem,“ vyjmenovává Lenka Hložková.

Kateřina věší vyprané darované oblečení


Bez finanční podpory dárců by se Středisko charitní pomoci neobešlo
Část výtěžku Tříkrálové sbírky každoročně putuje na dofinancování provozních nákladů Střediska charitní pomoci. „V Šatníku poskytujeme materiální pomoc sociálně znevýhodněným skupinám. Lidé zde mohou nakoupit oblečení, obuv nebo doplňky za nízké ceny, v určitých případech poskytujeme tuto pomoc zdarma,“ uvádí ekonom Oblastní charity Havlíčkův Brod Marek Jokš. Za těchto podmínek utržené peníze na běžné provozní náklady nestačí, a to i přes další činnosti, které Šatník provozuje. „Díky štědrým dárcům, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky 2019, jsme například z části mohli kompenzovat ztrátu Šatníku za rok 2020 částkou 299 880 korun,“ uvádí Marek Jokš s tím, že zbývající část pokryly provozní výnosy. Do záměrů na využití výtěžku Tříkrálové sbírky 2021 brodská Charity zařadila Šatník i letos. Pomoci můžete například na www.trikralovasbirka.cz nebo příspěvkem do kasiček rozmístěných v obchodech a na úřadech. Kromě Tříkrálové sbírky poskytuje Šatníku finanční podporu také město Humpolec a úřad práce.

  • Facebook
  • Twitter