Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po dálnici D1 na Vysočině uháněl téměř dvě stě kilometrů v hodině

/
/
/
569 ZobrazeníPřekročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici D1 zjistili v úterý 19. ledna odpoledne u řidiče osobního vozu policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově. Řidič projížděl po dálnici rychlostí 198 kilometrů v hodině. Přestupek v dopravě bude projednávat místně příslušný správní orgán.

„Krátce po třinácté hodině zaregistrovala policejní hlídka na 105. kilometru dálnice ve směru na Brno rychle jedoucí osobní auto Mercedes Benz GLE 350 s českou registrační značkou. Radarové zařízení umístěné ve služebním vozidle Škoda Superb naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 198 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině s tím, že policejní hlídka zastavila vůz ke kontrole na dálniční odpočívce na 111. kilometru ve směru na Brno.
„Řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozu. Policisté u dvaatřicetiletého řidiče dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu. Dopravní přestupek nebylo možné vyřídit s přestupcem na místě a bude oznámen místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Ve správním řízení mu za tento přestupek hrozí pokuta až 10 000 korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok,“ dodala tisková mluvčí.

Záběr z policejní kamery, který dokládá rychlost vozu, archiv Policie ČR

Řidič má podle informací policistů dvanáct záznamů v evidenční kartě řidiče a v průběhu uplynulých deseti let měl vyslovený čtyřikrát zákaz řízení motorových vozidel.

„Opakovaně apelujeme na všechny řidiče, aby zejména v současných klimatických podmínkách jezdili opatrně a dodržovali nejen na dálnici D1, ale také na všech ostatních komunikacích, nejvyšší povolenou rychlost. V podmínkách Vysočiny je jízda po dálnici rychlostí dosahující téměř dvou set kilometrů v hodině v tomto zimním období doslova hazardem.

„V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá, je horší viditelnost vlivem mlhy nebo deště, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak s vozidlem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozidla. Řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ uzavřel Jaroslav Nesiba, zástupce vedoucího dálničního oddělení Velký Beranov.

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
oddělení tisku a prevence
mjr. JUDr. Dana Čírtková
tisková mluvčí

  • Facebook
  • Twitter