Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Roste nové výukové centrum Vysoké školy polytechnické Jihlava

/
/
/
1791 ZobrazeníVysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) se dočká reprezentativní posluchárny, která bude odpovídat parametrům 21. století. Náklady ve výši 150 milionů korun ji postaví Sdružení VŠPJ, které zastupuje stavební společnosti Podzimek a synové a PSJ.

Půjde o zatím největší investice od roku 2004, kdy Vysoká škola polytechnická vznikla. „Nové výukové centrum trojúhelníkového půdorysu nahradí hospodářskou budovu a již nefunkční kotelnu. Bude stržena také zeď v ulici Tyršova. Pro veřejnost je důležité, že průjezd ani průchod ulicí Tyršova by neměl být nijak omezen,“ komentoval plánovanou výstavbu tiskový mluvčí školy Tomáš Obruba. Ten dále doplnil: „Nyní mají největší posluchárny v budově školy kapacitu 134 a 132 osob. Po otevření nového objektu již nebudeme muset využívat prostor mimo vlastnictví školy, například v DKO a kině Dukla, čímž se zvýší i komfort studentů,“ uvedl mluvčí jihlavské vysoké školy.

Vizualizace projektu

Novostavba se dvěma nadzemními a jedním podzemním podlažím bude se stávající budovou vysoké školy propojená předsálím, které rovněž poslouží pro výuku. Napříč dvěma nadzemními podlažími vznikne posluchárna se stupňovitým členěním a kapacitou pro 330 studentů. Nová třípodlažní stavba, jejíž součástí budou i toalety, zázemí pro přednášející a nezbytné technologické místnosti, zastaví plochu 736 tisíc metrů čtverečních. Zároveň výrazně promění celou Tyršovu ulici, neboť 42 metrů dlouhá cihlová zeď oddělující areál vysoké školy padne a nahradí ji právě pohled na moderní posluchárnu. Od září příštího roku se stane novou moderní dominantou i pro ty, pro něž je branou do krajského města autobusové nádraží.

Vizualizace interiéru

Vizuálnímu vnímání vysokoškolského areálu také napomůže rekonstrukce severního křídla budovy, které je součástí zakázky realizujícího Sdružení VŠPJ. Obnovou totiž projde jeho obvodový plášť. Vedle toho se dočká přístavby výtahu s přístupem ze dvora či výměny interiérových dveří.
„Stavební činnost odstartovaly demolice kotelny na spalování zemního plynu a dvoupodlažní zděné hospodářské budovy. Zároveň jsme provedli i dílčí bourací práce uvnitř navazujícího objektu vysoké školy a jeho statické podchycení v místech, kde dojde k napojení na budoucí novostavbu výukového centra. Dále jsme zahájili přeložky sítí, neboť budeme muset v předstihu vybudovat kotelnu nezbytnou pro chod vysoké školy. Betonáž nového objektu, který bude konstrukčně řešen jako monolit, vypukne v červenci tohoto roku,“ informoval hlavní stavbyvedoucí Michal Vorel z Divize Morava akciové společnosti PSJ.

  • Facebook
  • Twitter