Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidiči na Vysočině o víkendu s drogami i alkoholem za volantem

/
/
/
833 ZobrazeníPolicisté se na silnicích Vysočině stále setkávají s řidiči pod vlivem drog nebo alkoholu. Zvýšený počet jich zaregistrovali také během tohoto víkendu, ve třech případech zavinil alkohol nehody.

První dva případy ovlivnění drogami zaznamenali policisté už v pátek 28. ledna. „V třešťští policisté zastavili kolem desáté hodiny dopoledne v Salavici na Jihlavsku osobní auto Volkswagen, u devětadvacetiletého řidiče zjistili požití marihuany před jízdou. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě už pokračovat nesměl,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Kolem jedenácté hodiny zastavili třebíčští policisté ve Spojovací ulici v Třebíči osobní auto Škoda. „Čtyřiadvacetileté řidičce tentokrát ukázal test přítomnost amfetaminu v těle. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu žena souhlasila. Policisté jí další jízdu zakázali,“ doplnila druhý případ tisková mluvčí s tím, že policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Také první dva opilé řidiče zaregistrovali policisté už v pátek. „Kolem osmé hodiny večer havarovala na silnici druhé třídy mezi Zajíčkovem směrem na Rynárec na Pelhřimovsku třiačtyřicetiletá žena s vozem Peugeot. „Při projíždění zatáčkou vyjela mimo silnici a auto převrátila na střechu. Dechová zkouška odhalila 2,78 promile alkoholu a stejné hodnoty vykázala také opakovaná měření. S podezřením na lehké zranění ženu převezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice,“ komentovala Stanislava Rázlová.

Podobně dopadl v pátek kolem půl desáté večer dvacetiletý muž, který jel zemědělským traktorem po silnici třetí třídy ve směru od Březin směrem k Českým Milovům na Žďársku. „S traktorem vyjel mimo silnici, narazil do stromu a převrátil se na bok. Dechová zkouška ukázala i tady na hodnotu 2,74 promile alkoholu, opakované měření ukázalo 2,83 promile. S podezřením na lehké zranění muže hospitalizovali v nemocnici. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem dvaceti tisíc korun. Policisté navíc zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění a traktor navíc k jízdě užil neoprávněně. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci,“ dodala tisková mluvčí.

K další dopravní nehodě pod vlivem alkoholu došlo v neděli 30. ledna před půl jednou ráno ve Žďáru nad Sázavou. „Třiatřicetiletý řidič vozu Volkswagen jel po silnici druhé třídy po Jihlavské ulici ve směru od Brněnské ulice a při odbočování v místě křižovatky s Chelčického ulicí vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Ke zranění osob, které by si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby, nedošlo. Dechová zkouška vykázala hodnotu 2,23 promile alkoholu, opakované měření pak 2,28 promile. Muž navíc k jízdě užil vozidlo bez platné technické prohlídky. Všichni tři řidiči pod vlivem alkoholu o tomto víkendu naplnili znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Stanislava Rázlová s tím, že řidič traktoru navíc ještě trestný čin neoprávněného užívání cizí věci.

  • Facebook
  • Twitter