Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič překročil povolenou rychlost na dálnici na Vysočině o více než padesát kilometrů

/
/
/
593 ZobrazeníPolicisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově zaznamenali na dálnici D1 zjistili v neděli 3. ledna dopoledne u řidiče osobního vozu překročení nejvyšší povolené rychlosti o více než padesát kilometrů v hodině.

„Policisté v neděli zaregistrovali před desátou hodinou na 141. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno rychle jedoucí osobní vozidlo BMW 525D. Radarové zařízení umístěné ve služebním voze naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 188 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h. Policejní hlídka zastavila auto na dálniční odpočívce na 145. kilometru ve směru na Brno. Řidič předložil doklady potřebné k řízení a provozu vozu. Policisté u třiatřicetiletého řidiče vyloučili dechovou zkouškou požití alkoholu. Dopravní přestupek nebylo možné vyřídit s přestupcem na místě a bude odevzdán místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že policisté apelují na všechny řidiče, aby zejména v současných klimatických podmínkách jezdili opatrně a dodržovali nejen na dálnici D1, ale také na všech ostatních komunikacích nejvyšší povolenou rychlost. „V podmínkách Vysočiny je jízda po dálnici rychlostí 188 km/h v tomto zimním období doslova hazardem. V tak vysoké rychlosti se vozidlo v případě, že je vozovka mokrá, je horší viditelnost vlivem mlhy nebo deště, stává při smyku neovladatelné. Řidič pak s vozem velice obtížně dokáže zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním, kdy se může vytvořit kolona vozidel nebo může být na dálnici jiná překážka v podobě dopravní nehody nebo porouchaného vozu. Řidič tak svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter