Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov v sobotu hostí Liberec

/
/
/
648 ZobrazeníČeský profesionální stolní tenis dostal zelenou. Česká asociace stolního tenisu (ČAST) na druhý pokus obdržela svolení k restartu extraligy mužů a žen v době pandemie onemocnění Covid-19. V praxi to znamená, že česká nejvyšší soutěž stolních tenistů se opět rozběhne už tento týden.

Restart mužské extraligy začne ve čtvrtek 7. ledna televizním zápasem mezi TTC ENFIREEX Ostrava a Sokolem Hradec Králové 2. O den později, v pátek 8. ledna v 18.00, měli sehrát utkání 11. kola i stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod proti celku KT Praha. Jenže vše zhatil koronavirus. Dva hráči soupeře měli pozitivní nález na Covid-19, a tak tento atraktivní duel musel být odložen na náhradní termín.

Stolní tenisté HB Ostrov tak vstoupí do restartované soutěže až v sobotu 9. ledna, kdy v domácí Birell Aréně od 17.00 přivítají celek Liberce. Také následující extraligové utkání sehrají havlíčkobrodští stolní tenisté doma. V pátek 15. ledna se HB Ostrov opět v Birrel Aréně utká s TJ Ostrava KST. „Jsem moc rád, že se extraliga zase bude hrát. Škoda, že to musí být bez diváků, ale s tím se momentálně nedá nic dělat. Pro nás to je velkým handicapem. Jsme zvyklí na jejich podporu. Fanoušci s námi jezdí i na venkovní zápasy. Na úvodním utkání v Liberci nás bylo podpořit třicet příznivců, na domácí zápasy s KT Praha a Havířovem přišlo v průměru 300 diváků. Pro naše věrné příznivce jsme alespoň připravili malé překvapení. Z domácích utkání v Birrel Aréně budeme dělat komentované přenosy na YouTube, prozradil šéf HB Ostrov Miroslav Jinek.

Extraliga mužů ve stolním tenisu musí kvůli koronavirové pauze dohánět zápasové manko. Proto se budou každý týden hrát dvě kola. Jednotlivé zápasy se uskuteční za přísných pandemických opatření a pochopitelně ještě bez diváků. Všichni hráči se musí na náklady klubů nechat pravidelně testovat. Dohrávaná kola jsou zařazena na nedělní termíny, takže týmy čeká zrychlený zápasový rytmus pátek / sobota.

HB Ostrov Havlíčkův Brod se do české extraligy vrátil po čtyřech letech. Jeho comeback je impozantní. V úvodních čtyřech kolech ani jednou nezaváhal a usadil se na čele tabulky. Více zápasů ale stolní tenisté HB Ostrov odehrát nestihli. Do hry opět vstoupil Covid-19 a soutěže ve stolním tenisu byly začátkem října přerušeny… Nezbývá věřit, že restart profesionálních soutěží v České republice proběhne bez problémů a stolní tenis opět najde místo v kalendáři sledovaných sportovních akcí.

  • Facebook
  • Twitter