Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič po havárii ve Skále na Havlíčkobrodsku utekl, hledal ho policejní pes

/
/
/
793 ZobrazeníPolicisté z Havlíčkova Brodu vyjížděli v sobotu 11. května po čtvrté hodině ranní k dopravní nehodě na silnici třetí třídy mezi Skálou a Boňkovem na Havlíčkobrodsku.

„Řidič projížděl s vozem Škoda Octavia ve Skále směrem k tříramenné křižovatce s komunikaci I/38, při průjezdu levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost vozu, najel vpravo na krajnici a narazil do vzrostlého živého plotu a do rohu kamenné zdi u domu. Při dopravní nehodě se lehce zranil řidič a tři jeho spolucestující, kteří zůstali na místě dopravní nehody mimo vozidlo. Majitelka budovy, do které auto narazilo, ošetřila zraněné, zavolala složky integrovaného záchranného systému a čekala na jejich příjezd. Řidič z místa nehody ještě před příjezdem záchranářů utekl někam směrem k nedaleké chatové oblasti Kachlička. Proto přijel na místo psovod se služebním psem,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.


Zraněné ošetřili zdravotníci ve vozidlech zdravotnické záchranné služby a je odvezli do nemocnice v Jihlavě. „Krátce po šesté hodině ranní vypátral psovod se služebním psem podezřelého u řidiče. Policisté pětadvacetiletého muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní na alkohol s hodnotou 1,49 promile alkoholu v dechu, opakované zkoušky vykázaly 1,36 promile alkoholu v dechu. Řidič poučili a vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem žilní krve v nemocnici Havlíčkův Brod, kterému se podrobil. Řidič na místě dopravní nehody opakovaně uváděl, že uplatňuje technickou závadu na voze, podle jeho vyjádření mu měly selhat brzdy. Policisté lustrací zjistili, že řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel. Při nehodě vznikla škoda ve výši 70 000 korun,“ dodala Dana Čírtková. Případ vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter