Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řidič nehody u Vílance čelí obvinění z přečinu usmrcení z nedbalosti

/
/
/
1226 ZobrazeníKriminalisté z Jihlavy ukončili prověřování tragické dopravní nehody, která se stala 29. března krátce před půl desátou večer na silnici I/38 u Vílance na Jihlavsku. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pětadvacetiletého řidiče osobního vozidla Audi RS 3 SPORTBACK.

„Dopravní nehoda se stala v místě zatáčky na frekventované silnici první třídy v katastru Vílance. Pro stanovení míry zavinění tragické dopravní nehody byly rozhodující znalecké posudky z oboru dopravy. Ze závěrů výsledků znaleckých posudků jednoznačně vyplynulo, že řidič osobního vozu Audi, který projížděl po silnici ve směru od Jihlavy na Znojmo, jel takovou rychlostí, že při průjezdu zatáčkou nemohl ve vysoké rychlosti volit pro průjezd zatáčky pravý jízdní pruh, ale přejel do protisměru. V protisměrné části silnice se také obě osobní vozidla čelně střetla. Ze závěru zkoumání technického stavu obou vozidel vyplývá, že na vozidlech nebyly zjištěny žádné závady, které by mohly mít vliv na předmětnou dopravní nehodu,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Řidič osobního vozu Audi se na místě podrobil dechové zkoušce a poté také odběru krve ve zdravotnickém zařízení. V jeho krvi nebyl prokázán ani alkohol ani jiné omamné a psychotropní látky.
Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pětadvacetiletého řidiče osobního vozu Audi RS 3 SPORTBACK, který byl obviněný z přečinu usmrcení z nedbalosti. „Vzhledem k tomu, že řidič svým jednáním hrubě porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a způsobil smrt dvou lidí, v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter