Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Řemeslnický jarmark v Centru tradiční lidové kultury v Třebíči

/
/
/
1098 ZobrazeníV sobotu 19. září proběhne v nově otevřeném Centru tradiční lidové kultury v Cyrilometodějské ulici v Třebíči od 10.00 do 16.00 Řemeslnický jarmark. Pořádá ho Muzeum Vysočiny Třebíč.

V celodenním programu se představí řemeslníci z partnerských regionů projektu INTERREG Lidová kultura/Volkskultur ATCZ181. Za Kraj Vysočina ukáže své řemeslo kovář Václav Noha (Štěměchy), sedlář Luděk Žákovský (Moravské Budějovice), malérečka kraslic Hana Šmikmátorová (Telč). S perníkářkou Zitou Ondrákovou (Třebíč) si budete moci nazdobit perníčky a Zdeňka Palátová (Slavice) nabídne čerstvě upečený kváskový chléb.
Za ostatní partnerské regiony projektu předvedou svá řemesla Lenka Limová (tkalcovství, Týn nad Vltavou). Manželé Pichovi (Milevsko) nabídnou ukázku z drátenického a hrnčířského řemesla. Téměř zapomenutou výrobu velkých kulatých košů připomene košíkář Gerhard Witzmann (Weidhofen v Dolním Rakousku). Nově otevřená modrotisková dílna Gutau přiveze výrobky z modrotisku.
Celý program zpříjemní hrou na akordeon Petr Gross (Přibyslavice). Návštěvníci budou moci podpořit spolek Vrátka koupí drobného občerstvení.
Jako doprovodný program jsou na každou středu v září nachystány tvořivé dílny pro rodiny s dětmi na téma tkaní (9. září), bednářství (16. září), modrotisk (23. září) a drátování (30. září). Vždy v čase od 14.00 do 17.00. Vstupné je zdarma.

  • Facebook
  • Twitter