Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Klavírní recitál Magdaleny Hrudové ve Velkém Meziříčí

/
/
/
1147 ZobrazeníVe čtvrtek 3. září koncertuje klavíristka Magdalena Hrudová od 19.00 v sále Jupiter clubu na Náměstí ve Velkém Meziříčí.

Magdaléna Hrudová je absolventkou Janáčkovy konzervatoře a ostravského gymnázia. V roce 2015 nastoupila do třídy prof. Aleny Vlasákové na JAMU v Brně. Prvního soutěžního úspěchu dosáhla v roce 2002, kdy obdržela první cenu na soutěži Prague Junior Note. Mezi další úspěchy patří první cena spolu s cenami ČHF a Českého rozhlasu opět na Prague Junior Note 2006 a druhá cena v národním kole celostátní soutěže ZUŠ. Během studia na konzervatoři se v roce 2009 úspěšně účastnila soutěže Concertino Praga, v národním kole získala druhou cenu, v mezinárodním kole Čestné uznání. S dalšími výherci Concertina Praga pak účinkovala na Jihočeském festivalu. Ve stejném roce získala třetí cenu na Mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě. V roce 2010 zvítězila na mezinárodní soutěži Musica Insieme v Itálii. O rok později získala první cenu na mezinárodní soutěži Ference Liszta v Budapešti, kde byla navíc oceněna za provedení cyklu Bohuslava Martinů. V roce 2011 získala na soutěžní přehlídce Bohuslava Martinů v Poličce Zlaté pásmo a titul absolutního vítěze přehlídky, na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze obdržela cenu Nadace Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise za nejlepší provedení skladby Viktora Kalabise. V roce 2012 se účastnila mezinárodní soutěže Forum per tasti v Banské Bystrici na Slovensku, kde získala Čestné uznání a Cenu za nejlepší provedení skladby současného slovenského skladatele. V rámci studia na JAMU zvítězila v roce 2016 na mezinárodní soutěži ANEMOS v Římě a v roce 2018 získala 3. cenu na mezinárodní soutěži Vittoria Caffa Righetti Prize v italské Cortemilii. V letech 2013 a 2015 účinkovala jako sólistka s Janáčkovou filharmonií v Ostravě.

Více informací na: www.hudbamezirici.cz.

  • Facebook
  • Twitter