Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Recyklojízda navštívila města Náměšť, Třebíč a Telč

/
/
/
784 ZobrazeníČtvrtý den cesty projektu Recyklojízda patřil Vysočině. Tým, který má propagovat třídění a recyklaci baterií jel z Náměště do Telče a za čtyři už najel přes 400 kilometrů. 

Do Náměště nad Oslavou jsme přijel tým Recyklojízdy jako hosté na akci Třídění je zábava pořádanou společností ESKO-T, která zajišťuje svoz, třídění, využívání odpadů a provozuje skládku a sběrné dvory. „Převzali jsme si baterky k recyklaci, předali krabičky na baterie pro občany města. Velkou pochvalu od nás Náměšť má, jak se zapojuje do soutěže měst Baterkománie pořádané Krajem Vysočina. Starosta Vladimír Měrka nám na závěr na svém veteránském skútru udělal čestný doprovod z města,“ informovala Eva Gallatová s tím, že jejich další cesta vedla do Třebíče, kde opět navštívili akci Třídění je zábava organizovanou ESKO-T. „Potěšili nás nejen baterky k recyklaci, ale také místní limonády ZONKA, které nám dodaly energii, a především to, jak se město třídění odpadů věnuje dlouhodobě a zapojuje do něj i občany. Prostě v Náměšti a v Třebíči jsou výborní třídiči,“ pochvaluje si Eva Gallatová.

V Telči přivítal peleton místostarosta Pavel Komín. „Nejenže v Telči podporují třídění baterií a dalšího opadu, pan místostarosta je navíc výborný cyklista a se svými přáteli, kteří si říkají cyklo poutníci nás na kolech doprovodili část cesty do Jindřichova Hradce. Naše skupinka se díky nim historicky poprvé rozšířila i o dvojkolo. Tahle partička nás také zavedla k Praskoleské lípě – prastaré lípě velkolisté, v jejíž dutině se ukrývá dřevěná zvonice. A abychom nezapomněli – v informačním centru v Telči nás potěšili, tím že zde měli krabici na baterky a aktivně se zapojují do Baterkománie – soutěže měst v Kraji Vysočina,“ uzavřela Eva Galltová. Z Telče vyrazili cyklisté do Jindřichova Hradce

Recyklojízda v Náměšti

Recyklojízda v Třebíči

Recyklojízda v Telči

Foto: Projekt Recyklojízda

  • Facebook
  • Twitter