Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Rakouský kamion se dřevem se v pondělí převrátil na Pelhřimovsku

/
/
/
1478 ZobrazeníPřed půl desátou dopoledne došlo v pondělí 30. května na silnici I/34 ve směru od Humpolce na Pelhřimov k havárii nákladního auta s kládami. Policisté se přetíženými soupravami se dřevem setkávají na silnicích Vysočiny velmi často, dokládá to i počet pokut pro řidiče i přepravní firmy.

„Sedmadvacetiletý řidič s rakouskou registrační značkou projížděl po silnici ve směru od Humpolce. V levotočivé zatáčce v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, vlastnostem vozidla a nákladu. Vlivem toho se rozhoupal přívěs, řidič nezvládl řízení jízdní soupravy a vyjel vpravo mimo komunikaci a havaroval. Nákladní auto poškodila nezpevněnou krajnici a směrový sloupek. Na poli se převrátil na pravý bok a převážená dřevní kulatina se vysypala na pole a na místní komunikaci vedoucí směrem k tamnímu hotelu. Policisté u řidiče vyloučili dechovou zkoušku alkohol. Řidič utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen vozem rychlé záchranné služby do Nemocnice Pelhřimov, kde byl jednorázově ošetřen a bez nutnosti léčení propuštěn. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s řidičem na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Havarované vozidlo skončilo mimo hlavní komunikaci, proto nehoda v místě nijak výrazně neomezila provoz,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Nákladní vozidla a jízdní soupravy přepravující dřevní hmotu kontrolují policisté na Vysočině denně. Za přetížená vozidla a jízdní soupravy udělují pokuty pro řidiče a sankce čeká i provozovatele vozů. „Každý motorista i běžný občan vnímá, že po silnicích všech typů na Vysočině, včetně dálnice D1, stále projíždí vysoký počet nákladních aut, která převážejí dřevní kulatinu z lesů, kde probíhala nebo stále probíhá těžba a likvidace porostů, které byly napadeny kůrovcem. Vozidla, která dřevní kulatinu převážejí, jsou opatřena českými registračními značkami, ale také velmi často zahraničními registračními značkami,“ dodala tisková mluvčí.

Policisté registrují, že se řidiči těchto jízdních souprav velice často dopouštějí protiprávního jednání a svoji jízdou ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu. „Vozidla přetěžují, mají nesprávně uložený náklad, který mají navíc nedostatečně zajištěný. Výjimkou nejsou ani náklady naložené vysoko nad právními předpisy povolenou mez,“ doplnil David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter