Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Putovní výstava Mýma očima v Ledči nad Sázavou

/
/
/
886 Zobrazení



V rámci projektu Na cestě, který probíhá v Domově Háj v Ledči nad Sázavou od 1. září loňského roku, se uskuteční putovní výstava fotografií Mýma očima, jejíž vernisáž se přesunula z března na 15. září 2020.

Vytištěné fotografie už autoři umístili na nové stojany, které vyrobili, a následně je pak převezou na místa prezentace a představí veřejnosti.
Na vzniku fotografií, se výraznou měrou podíleli lidé s mentálním a kombinovaným postižením, kteří žijí v domově. Od září 2019 měli možnost vybrat si činnost, která je jim nejbližší – šest jich mělo zájem fotografovat, čtyři vyrábět stojany, na které budou fotografie nainstalovány. A samozřejmě měli možnost říci si, kde, a co by rádi nafotili – a jaké mají představy o životě v nových domech, které se už staví v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě, Chotěboři a Golčově Jeníkově.

Putovní výstava fotografií je plánovaná v lokalitách, ve kterých budou lidé s mentálním a kombinovaným postižením z Domova Háj v budoucnu žít. A začíná vernisáží 15. září od 16.00 v Ledči nad Sázavou v Kavárně Kovárna.

Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít. A kdo jiný by měl zaměstnancům domova v naplňování cíle pomoci, než lidé, kteří v domově žijí – a práce na přípravě výstavy jim šla skvěle.

  • Facebook
  • Twitter