Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První opravy na silnicích prvních tříd na Vysočině odstartují v dubnu

/
/
/
765 ZobrazeníPro rok 2021 připravujeme větší opravy a rekonstrukce na silnicích prvních tříd na Vysočině za více jak 600 milionů korun bez DPH a opravit by se mělo přes 27 kilometrů silnic a několika mostních objektů.

V závislosti na přízni počasí by v týdnu po Velikonočním pondělí měli pokračovat opravy povrchu a odvodnění silnice I/19 na tři kilometry dlouhém úseku mezi Simtany a Stříbrnými Horami. Tato část navazuje na vloni dokončený úsek Keřkov-Stříbrné Hory a stejně jako v předchozím roce se bude pracovat za úplné uzavírky silnice a doprava bude převedena na značené objízdné trasy.
U Simtan se dokončí také úprava tělesa silnice, 600 metrů nové komunikace bylo uvedeno do provozu začátkem listopadu 2020 a dokončovací práce spočívající zejména v terénních a zahradnických úpravách už do plynulosti provozu vážněji nezasáhnou.
Na silnici I/19H se opraví povrch vozovky na průtahu Kamenem na Pelhřimovsku, aby bylo možné komunikaci po zprovozněném obchvatu obce v loňském roce předat novému majetkovému správci. V květnu nebo v červnu by měla být zahájena oprava povrchu silnice I/19 od Kámen směrem k hranici kraje. Zde by se jednalo o dva úseky v celkové délce přibližně 2,4 kilometrů.
V plánu je také zahájení opravy silnice I/23 na průtahu Třebíčí v Pražské a Sucheninově ulici, což představuje 800 metrů dlouhý úsek. V tomto úseku se bude pracovat vždy v jednom jízdním pruhu a druhém průjezdném bude zachován provoz v jednom směru. Pro druhý směr bude vytýčená značená objízdná trasa. Ta bude pro vozy do 7,5 tun vedena po místních komunikacích v Třebíči. Pro vozidla na 7,5 tun bude vedena po silnici I/23 přes Stěměchy dále na silnici /38 směr Želetava a po silnici II/410 směr Římov, Rokytnice nad Rokytkou zpět do Třebíče.
Na opačné straně této komunikace se začne s opravou ve druhé polovině dubna přes kilometr dlouhý úsek silnice podél Hamerského rybníku u Mrákotína. Zde bude probíhat oprava povrchu komunikace také vždy v jednom jízdním pruhu, ale doprava bude v délce 1095 metrů vedena kyvadlově za užití světelné signalizace bez objízdných tras. Probíhá také výběrové řízení na rekonstrukci mostu ev. č. 23-029 přes Brtnický potok u Předína.
V současné době je ve finální fázi výběrové řízení na zhotovitele akce I/37 Ostrov nad Oslavou – Křižanov v předpokládané hodnotě 95,9 milionu korun bez DPH. Vybírá se z devíti nabídek, které byly k 10. březnu doručené, přičemž nejnižší nabídková cena je 81,2 milionu korun bez DPH s dobou uvedení do provozu 19 týdnů. Mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem se budou opravovat tři úseky silnice I/37 v celkové délce 10,6 kilometrů. Jedná se o úseky, které jsou už podle výsledků provedeného diagnostického průzkumu v nevyhovujícím nebo havarijním stavu s množstvím poruch různého charakteru. Zatím se předpokládá zahájení nejpozději v průběhu května. V průběhu května je v plánu zahájení opravy silnice I/19 na průtahu Novým Městem na Moravě v Brněnské ulici. Od křižovatky s Masarykova ulicí směrem na Olešnou projede opravou obrusná vrstvy komunikace v délce 300 metrů.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter