Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První miminko Vysočiny roku 2023 se narodilo v havlíčkobrodské nemocnici

/
/
/
765 ZobrazeníPrvní miminko nového roku se narodilo ve 2.45 a jmenuje se Adéla Klepetková a je zároveň prvním letošním miminkem narozeným na Vysočině. Za celý uplynulý rok se v havlíčkobrodské porodnici narodilo celkem 1352 dětí při 1332 porodech.

Nejvíce se v Nemocnici Havlíčkův Brod rodilo v měsíci červenci (146 porodů), květnu (129 porodů) a červnu (120 porodů). Více se narodilo chlapců než děvčat a největším dítětem roku 2022 je Miky s váhou 5290 g, nejmenší je Karolína s váhou 1350 g.


Nejoblíbenějšími jmény v loňském roce se staly Jakub a Anna, poté Jan, Adam, Antonín a Tomáš, u holčiček jsou po Aničce nejčastěji dávaná jména Eliška, Ema/Emma, Nela/Nella a Adéla.
Nejvíce rodí v havlíčkobrodské nemocnici maminky z Havlíčkobrodska, který bylo vloni celkem 691, dále ze Žďárska, Chrudimska, Pelhřimovska, Jihlavska, Kutnohorska, Kolínska, Benešovska a Pardubicka. Celkem čtyři rodičky mají trvalý pobyt na Slovensku.

  • Facebook
  • Twitter