Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

První adventní víkend v Jaroměřicích nad Rokytnou

/
/
/
417 ZobrazeníV sobotu 26. listopadu podvečer odehrálo v prostorách vinárny hotelu Opera v Jaroměřicích nad Rokytnou divadlo Navětvi z jižních Čech pohádku Hlídali jsme Ježíška. Adventní neděle 27. listopadu pokračovala odpoledním programem na jaroměřickém náměstí Míru lampionovým průvodem.

Sobotní pohádka nabídla tradiční vánoční příběh netradičním pohledem – očima Oslíka, Volka a ovečky Agnes. Prostory vinárny byly zcela zaplněny rodiči, prarodiči a dětmi, které se nechaly zcela přirozeně zatáhnout do děje pohádky.

O den později se mohli zájemci projít Jaroměřicemi s lampionem, vystoupat na jižní věž jaroměřického chrámu svaté Markéty po 80 dřevěných schodech do výšky přes čtyřiceti metrů a kochat se výhledem na zámecký park a jihovýchodní část města.

Po příchodu lampionového průvodu zpět na jaroměřické náměstí, začal program na podiu u svaté Trojice. Programem uváděla Vladimíra Kořínková, starosta města Jaroslav Soukup přivítal návštěvníky tradičního adventního setkání a popřál všem hezké pohodové dny. Poté vystoupily na podium děti z mateřské školy z hudebního kroužku Písnička a zazpívali několik vánočních koled se svými učitelkami, po svém představení je vystřídaly větší děti ze základní školy se svými učitelkami, které si říkají Skřivánci, a také potěšili posluchače svým zpěvem a hudebním doprovodem. Rozsvícením vánočního stromu oficiální program skončil a návštěvníci měli možnost se zahřát u nasvícené kašny horkým čajem a svařeným vínem, které zdarma rozdávali jaroměřičtí radní.

  • Facebook
  • Twitter