Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kapela Variace oslaví 35 let

/
/
/
1150 ZobrazeníZní to neuvěřitelně, že kapela Variace existuje na vystoupeních na Havlíčkobrodsku 35 let a stále hraje. Vznikla v roce 1987 po rozpadu rockové kapely Mercury. V sobotu 3. prosince se od 20.00 uskuteční v klubu Oko v Havlíčkově Brodě
oslava 35 let její existence.

„Standartní repertoár kapela rozšířila o rockové pecky zahraniční i tuzemské scény jako první v regionu. Na plesech lidé tančili na písničky převzaté od kapel Deep Purple, Metallica, R.E.M., Scorpions a další. Návštěvník plesu nebyl odkázán pouze na lidovou písničku a standartní taneční hudbu,“ popsal Luděk Novák začátky vzniku skupiny Variace.
V nové formaci po rozpadu Mercury pokračovali Jiří Uttendorfský – zpěv, Milan Moc – klávesy, akordeon, zpěv a Luděk Novák – saxofon, housle a zpěv. Tyto muzikanty doplnili Jiří Kovařík – kytara, Jiří Laudát – bicí, Jiří Pipek – baskytara, Milan Tolkner – klávesy, pozoun, Luboš Babiarčik – trubka, Libor Mlynář – zpěv a nakonec zvukař Antonín Axman. Variace začala účinkovat kromě tanečních zábav i na plesech.

„Vážení příznivci naší chlapecké skupiny, přátelé, kamarádi. Dovolte nám, abychom Vás pozvali na naše pětatřicátiny. Přestože překypujeme mladistvým elánem a energií, číslo hovoří za vše. Určitě dorazte, těšíme se na Vás,“ vyzývají na Facebooku členové kapely Variace.

V dnešní době je Variace velmi oblíbenou kapelou. Hraje na tanečních zábavách a jiných akcí.

Na oslavu určitě přijdou pamětníci, kteří ve svém mládí zažili taneční zábavy s Variací. Možná se dostaví i jejich děti nebo vnoučata. Poblahopřát a zavzpomínat na staré časy přijedou i bývalí členové skupiny Variace.

Současná sestava Variace ve složení: Luděk Novák – saxofon, housle a zpěv ( 35 let v kapele), Petr Sabol – kytara, zpěv (členem je 32 let), Josef Melena – baskytara, zpěv (členem 20 let), Aleš Tuček – klávesy, akordeon (členem 3 roky) a Václav Soukup ml. – bicí (členem 15 let).

  • Facebook
  • Twitter