Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Proti úřadujícím mistrům se třebíčští Nuclears neprosadili

/
/
/
701 ZobrazeníTřebíčští baseballisté absolvovali v posledním kole nejvyšší soutěže hned dvě utkání s úřadujícími mistry ČR Draky Brno. V obou duelech byli jasnému favoritovi, který v letošní extralize prohrál pouze jednou, důstojným soupeřem.


„V poslední době hrajeme s Třebíčí vyrovnané zápasy, což se dnes zase ukázalo. Měli jsme trošku víc štěstí. Asi rozhodla obrana. My jsme neudělali tolik chyb, co udělali domácí, a dokázali jsme na ty chyby skórovat…,“ řekl po utkání Na Hvězdě coach Draků na první metě Hynek Čapka. Draci porazili v Třebíči Nuclears 4:0 a upevnili si vedení na špici extraligy.

Obrana Draků zastavuje třebíčského běžce Zdeňka Kutílka na druhé metě.

O den dříve se odehrál zápas stejných aktérů na Městském baseballovém stadionu v Brně. Toto utkání se zároveň stalo derniérou catchera Nuclears Davida Winklera. Svoji aktivní hráčskou kariéru ukončil na hřišti týmu, v jehož dresu strávil nejdelší čas a vybojoval největší úspěchy.
David se také ve druhé směně postaral o stažení vyrovnávajícího bodu Třebíče. Draci ale vyvíjeli soustavný tlak a postupně přidávali doběhy. Zatímco tým z Vysočiny držel na uzdě nadhazovač John Hussey. Nuclears v Brně nakonec podlehli suverénním Drakům 2:6.
Během odvety v Třebíči první dva doběhy zaznamenali Draci hned v první směně, když nejdříve Arnošt Dubový ukradl domácí metu po divokém nadhozu Američana Reece Greena a druhý bod přidal po chybě třebíčské obrany Přemek Chroust. Hráči Nuclears byli nejblíže ke skórování ve čtvrté směně, kdy na jeden aut obsadili všechny mety. Místo stažení doběhu ale následoval dvojaut, kterým obrana Draků směnu ukončila.

Hned dvakrát v jednom utkání vyautoval vzrůstem nejmenší hráč na hřišti Daniel Cameron nejvyššího baseballistu Draků Pavla Budského na domácí metě.

Na druhé straně se skvělým dvojautem blýskl mladičký Marek Krejčiřík hrající na spojce, který svým zákrokem zakončil šestý inning a vyautoval Hubbarda s Furkem. Za Draky skóroval po dalším divokém nadhozu ještě Filip Moštěk a v úvodu osmé směny Martin Schneider po dlouhém sebeobětovacím odpalu Dondreie Hubbarda.

Třebíč se nadechovala k útoku znovu v dohrávce deváté směny. Dlouhý odpal Jiřího Novotného ale skvělým zákrokem zlikvidoval Arnošt Dubový. Na mety se dostali Daniel Cameron, střídající Robin Vávra a po nepříjemném trefení Zdeněk Kutílek. Relief Martin Schneider podpořený bezchybnou obranou Draků ale žádný doběh domácích nepřipustil.
V dalším extraligovém kole přivítají hráči Třebíče tým Hroši Brno, utkání Na Hvězdě se hraje netradičně už v pátek 11. května od 16.00.

 

  • Facebook
  • Twitter