Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Proletí 100letí: Oslava uzavře na hodinu jihlavské náměstí

/
/
/
608 ZobrazeníV sobotu 15. září vrcholí oslavy 100 let republiky, které pořádá město Jihlava společně s Krajem Vysočina. Velkolepá akce Proletí 100letí ve večerních hodinách uzavře Masarykovo náměstí pro veškerý provoz. Omezen bude také průchod středem horního náměstí. 

„Všechny linky tedy budou jezdit dál, cestující však mohou očekávat při cestě menší zpoždění. Linky MHD budou od půl deváté náměstí objíždět přes ulice Hradební a Tolstého. Linka C pojede ze zastávky Chlumova trasou linky B. Trolejbusy na linkách A a F nahradí autobusy, které pojedou po Hradební ulici na dolní náměstí, kde se budou otáčet a pokračovat dál k Dopravnímu podniku. Autobusové linky 3 a 5 také využijí točny na dolním náměstí,“ přiblížil Karel Trojan z městského odboru dopravy.

Omezení čeká také chodce a řidiče osobních aut už od pátku 14. září, kdy na Masarykově náměstí proběhnou přípravy a generální zkouška. Uzavřen bude střed jihlavského náměstí.

„Bude však možné projít po chodnících u kraje náměstí. V den konání akce pak nebude možné zaparkovat na parkovišti před bývalým Baťou a částečně i před poštou. Za omezení se cestujícím, řidičům i chodcům předem omlouváme,“ uvedl Tomáš Koukal, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

  • Facebook
  • Twitter