Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Projekt Ze života pro život podporuje v Havlíčkově Brodě rozvoj podnikavosti a kreativity u žáků

/
/
/
630 ZobrazeníObchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod (OAHŠ ) se zapojila do projektu Kraje Vysočina Učíme se ze života pro život. Jeho cílem je vytvořit ve školách aktivizující učební klima nezbytné pro rozvoj kompetencí žáků na druhém stupni základních škol a na středních školách v regionu.

Do projektu s rozpočtem téměř 83 milionů korun je zapojeno ve formě finančního partnerství 31 základních škol a 33 středních škol. V pondělí 25. února se na OAHŠ Havlíčkův Brod uskutečnil projektový den Ze života pro život na podporu rozvoje podnikavosti a kreativity u žáků. Cílem a úkolem bylo vytvořit prezentaci na zadané téma z oblasti podnikání a ekonomiky podniku.
Celkem se účastnilo 18 týmů po šesti členech, které byly rozděleny do čtyř skupin: 1. Podnikatelský záměr, 2. Zaměstnanecké benefity, 3. SWOT analýza a 4. Plán propagace naší školy. Příprava a čas na zpracování byly čtyři vyučovací hodiny. Pak každý tým prezentoval splnění zadaného tématu ve vyměřeném čase 15 minut před tříčlennou komisí.

Prezentace Swot analýzy před tříčlennou komisí složenou z vyučujících

„Z každé skupiny jsme vyhlásili jeden vítězný tým, jehož členy jsme odměnili drobnými propagačními předměty školy. Hodnotilo se využití 15minutového časového prostoru na prezentaci, zapojení všech členů týmu, originalita, jazyková správnost prezentace i odbornost. Jako přínos vidím hlavně práci v týmu, který se v tomto složení sešel vlastně poprvé, a vlastní prezentaci před tříčlennou komisí složenou z vyučujících. Někteří žáci projektový den hodnotili kladně, měli možnost si vyzkoušet něco nového, někteří byli zaskočeni především nutností spolupráce a komunikace se spolužáky z jiných tříd. Prostě, bylo to Ze života pro život, zhodnotila projektový den Radka Svatošová, zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s maturitní zkouškou OAHŠ Havlíčkův Brod. Doba realizace projektu Učíme se ze života pro život je od 1. září 2018 do 31. prosince 2020. Školy si pro realizaci aktivit v rámci projektu mohou pořídit z rozpočtu 83 milionů korun potřebné pomůcky, moderní vybavení nebo speciální počítačové programy. OAHŠ Havlíčkův Brod si pořídila dataprojektor a barevnou laserovou tiskárnu.

  • Facebook
  • Twitter