Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilou řidičku zadrželi na dálnici D1 policisté, výrazně překročila povolenou rychlost

/
/
/
830 ZobrazeníVe čtvrtek 28. února projížděla patnáct minut po deváté hodině 94. kilometrem dálnice D1 řidička osobního vozu Audi A4. Policejní hlídka se speciálním policejním vozem Škoda Superb zaznamenala výrazné překročení rychlosti, která přesahovala 157 kilometrů v hodině, a proto policisté navedli auto ke kontrole na dálniční odpočívadlo na 111. kilometru ve směru na Brno.

„Osobní vůz Audi A4 řídila třiatřicetiletá žena, kterou policisté vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a k provedení dechové zkoušky. Žena nepředložila řidičský průkaz, navíc dechová zkouška odhalila hodnotu 1,46 promile alkoholu v dechu. Výsledky opakovaných dechových zkoušek byly také pozitivní – 1,31 a 1,33 promile alkoholu v dechu. Policisté ženu vyzvali k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, které bezdůvodně odmítla. Podnapilou ženu policisté zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Podle informací Dany Čírtkové bude ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Překročení nejvyšší povolené rychlosti policisté zadokumentovali jako přestupek v dopravě, který předají k řešení místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení.

  • Facebook
  • Twitter