Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Projděte temnou nocí duše v jihlavské galerii

/
/
/
410 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 7. října od 17.00 komentovanou prohlídku výstavy Temná noc duše. Výstavou provede zájemce kurátorka Nina Moravcová.

Výstava Temná noc duše představuje díla jedenácti českých vizuálních umělců a umělkyň. „Jejich výběr není náhodný. Tvorbu zastoupených autorek a autorů charakterizuje zvýšená citlivost k současné společenské situaci. Některé/ří představují výrazný hlas své generace, který v českém uměleckém prostředí silně rezonuje, jiné/ní jsou spíše tichými pozorovatelkami a pozorovateli, což ale neubírá nic na síle jejich uměleckého vyjádření. Setkání s každou z vystavených prací ve mně v uplynulých pěti letech silně zarezonovalo – ať už na pozadí zjištění o fatální destrukci naší planety, strachu z neznámého v podobě uprchlické krize nebo šířící se virové nákazy. Ještě dnes si dokážu vybavit pocity úzkosti a tísnivé ztráty, částečného prozření, ale také sounáležitosti plynoucí z těchto setkání,“ popisuje kurátorka Nina Moravcová.
V expozici se představují Zbyněk Baladrán, Sarah Dubná, Jiří Franta a David Böhm, Habima Fuchs, Anna Hulačová, Barbora Kleinhamplová, Jan Krtička, Jaroslav Kyša, Viktorie Langer, Tereza Severová.

  • Facebook
  • Twitter