Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lupič z Luk nad Jihlavou skončil brzy v rukou policistů

/
/
/
531 ZobrazeníJihlavští policisté dopadli velmi rychle muže, který v pátek 1. října v Lukách nad Jihlavou přepadl obsluhu provozovny s nožem v ruce. Krátce po činu ho policisté muže vypátrali, měl přes dvě promile alkoholu. Třiatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupežného přepadení.

„V pátek 1. října přijali policisté po sedmé hodině večer oznámení o pachateli, který přišel do prodejny v Lukách nad Jihlavou a s nožem v ruce se dožadoval alkoholu. Když získal, co chtěl, z místa utekl. Obsluha provozovny neutrpěla zranění.
Na místo ihned po přijetí oznámení směřovaly policejní hlídky. Policisté začali okamžitě na základě dostupných informací po pachateli v lokalitě pátrat. V krátké době se jim podařilo zjistit důležité informace a na jejjich základě podezřelého muže v obci vypátrali. Muž byl pod vlivem alkoholu a měl u sebe nůž odlamovací nůž. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici směřoval muž důvodně podezřelý ze spáchání násilného trestného činu v doprovodu policistů na oddělení policie, kde byl umístěn do cely,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Třiatřicetiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodal Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž v minulosti ještě nebyl soudně trestán. Po provedení všech nezbytných úkonů muže ze zadržení propustili a je vyšetřován na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin loupeže lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ uzavřel Pavel Krčál.

  • Facebook
  • Twitter