Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Problémy na silnicích Vysočiny kvůli sněhu a větru pokračují

/
/
/
574 ZobrazeníV noci ze středy 13. na čtvrtek 14. ledna Vysočinu znovu pokryla vrstva sněhu, kvůli silnému větru se na některých místech tvořily sněhové jazyky. Problémy se týkají také dálnice D1 v úseku Vysočiny.

„V noci byly kolem třetí hodiny největší problémy na dálnici D1 v úseku mezi 93. a 97 kilometrem ve směru na Prahu. Řidiči kamionu zde kvůli špatné sjízdnosti odstavili kamiony po sněhové vánici. Někteří nemohli v místě vyjet ve stoupání. Úsek se podařilo ošetřit, aby byl pro kamiony sjízdný, kolem půl čtvrté nad ránem. Někteří řidiči ale zůstali na dálnici stát i poté, co se podařilo úsek zprovoznit. Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov je museli budit a vyzývat je, aby z místa odjeli. Apelujeme proto na všechny řidiče jedoucí po dálnici D1, aby dbali zvýšení opatrnosti a přizpůsobili rychlost jízdy aktuálním klimatickým podmínkám,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Problémy přetrvávají na všech typech silnic v regionu, protože na silnicích leží vrstva sněhu a někde nemohou vyjet kamiony. „Je proto nutné dbát při jízdě zvýšené opatrnosti, protože silnice mohou být namrzlé a nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu. Je nutné, aby řidiči přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, adekvátně snížili rychlost jízdy, věnovali se plně řízení, dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly a v neposlední řadě vozidlo před započetí jízdy očistili od sněhu, včetně zajištění dostatečného výhledu z automobilu. Tuto povinnost jím ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích,“ dodala tisková mluvčí.

Problémy v šest hodin ráno

  • Aktuálně stojí na 80. km dálnice D1 ve směru na Prahu nákladní vozidlo, které nelze nastartovat, jinak úsek, kde stály nad ránem kamiony je plně průjezdný bez omezení.
  • Na nájezdu z čerpací stanice na 111. km směr Praha v 5.46 hořela zadní náprava u nákladního vozidla, který převážel osobní auta, požár je už uhašen a událost se obešla bez zranění.
  • Od pěti hodin do 6.30 přijali policisté na Vysočině oznámení o sedmi dopravních nehodách, které se obešly bez zranění.

Aktualizace 9.00

Dopravní nehoda se stala v 7.00 na silnici u Hlinného ve směru na Petrovice, obešla se bez zranění. „Autobus sjel na krajnici a poté do příkopu na silnici spojující Pikárec a Křižanov, v autobuse byl jeden pasažér, ani tady ke zranění nedošlo.


Vzhledem k vývoji počasí a sněžení apelujeme na řidiče, aby při jízdě dbali zvýšené opatrnosti, protože silnice mohou být kluzké a pokryté vrstvou ujetého nebo rozbředlého sněhu,“ doplnila Dana Čírtková.

Situace po 7.00
Dálnice D1 je prosolená a je sjízdná bez omezení. Řidiči musí přesto dbát zvýšené opatrnosti.
Silnice I. tříd jsou většinou také sjízdné, ale na některých místech přibývájí problémy s kamiony, které blokují provoz – I/ 34 Jitkov – Česká Bělá na Havlíčkobrodsku.
V Jihlavě zablokovaly silnici v Sokolovské a Pávovské ulici kamiony, které v místě blokují plynulý provoz.
Od 5.00 do 7. 45 policisté přijali oznámení o 14 dopravních nehodách, které se obešly bez zranění.
Tři osobní vozidla havarovala v 6.50 na silnici u obce Jakubov na Třebíčsku
Osobní auto havarovalo na silnici u Pohledu na Havlíčkobrodsku, řidič s vozidlem skončil na střeše v příkopu, nehoda se obešla bez zranění.
Nehoda osobního vozu a traktoru se stala před šestou hodinou ranní u Svatého Kříže na Havlíčkobrodsku, bez zranění.
V 7.10 došlo k nehodě kamionu na silnici II/344 u Nové Vsi u Chotěboře ve směru na Golčův Jeníkov, kamion vyjel mimo komunikaci a obrátil se s nákladem pelet na bok, silnice je ale průjezdná.
V 7.15 osobní auto skončilo mimo silnici a narazilo do plotu v Polenské ulici v Jihlavě.
Aktuálně je neprůjezdná silnice I/38 v Dlouhé Brtnici na Jihlavsku, kde nemohly vyjet kamiony, které začali objíždět řidiči osobních aut a silnici zcela zablokovali.

Aktualizace 12.00
Od 5.00 do 12.00 řešili policisté na Vysočině 24 dopravních nehod, při kterých se jedna osoba zranila. „Jedná se o nehodu, která se stala v 10.30 u Ledče nad Sázavou u odbočky na Kožlí, kde řidič osobního vozu narazil do stromu, dechová zkouška negativní, řidič se při nehodě lehce zranil a z místa nehody ho převezli zdravotníci do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Na integrovaném operačním středisku jsme během dopoledne přijali 20 oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na obtížně sjízdné silnice, když se volání týkala komunikací všech tříd na území celého kraje Vysočina,“ dodala Dana Čírtková po poledni.

Dálnice D1 je na 111. kilometru sjízdná, horší situace je na nájezdech a sjezdech, řidiči musí jezdit opatrně. Foto: Policie ČR
Řidič vozu se převrátil s nákladem dřeva na místní komunikaci zhruba sto metrů za obcí Jihlávka směr Horní Ves. Vozidlo bylo ve čtvrtek 14. ledna vyproštěno na silnici a z místa bude kolem poledne odtaženo specializovanou firmou. Nehoda se obešla bez zranění. Foto: Policie ČR
Dopravní nehoda osobního auta před Kostelec na Jihlavsku se po poledni obešla bez zranění, foto: Policie ČR.

Silnice mezi Stonařovem a Pavlovem, auto po nehodě skončilo na střeše, událost se obešla bez zranění, foto: Policie ČR
Nákladní auto sjelo do příkopu na silnici III/12935 mezi Humpolcem a Jiřicemi, foto: Policie ČR

Po 17.00 se stala na silnici I/38 před Havlíčkovým Brodem ve směru od Kolína. „Havaroval zde kamion, který skončil mimo silnici a převrátil se na bok. Řidič zůstal ve vozidel zaklíněný. Na místě zasahují všechny složky IZS a silnice je v místě zcela neprůjezdná. Při nehodě se zranil řidič nákladního auta a chodec, který se zřejmě pohyboval po okraji silnice a nákladní auto ho srazilo. Veškeré okolnosti jsou v současné době předmětem šetření policistů,“ popsala Dana Čírtková.
„Řidič kamionu byl po vyproštění převezen s lehkým zraněním na urgentní příjem nemocnice Havlíčkův Brod. Druhá osoba, chodec, který byl nákladním vozidlem sražen, utrpěl těžká zranění a bylo nutné ho letecky transportovat do traumacentra v Hradci Králové,“ dodal Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.
Od 19.00 je podle informací policistů místo dopravní nehody na silnici I/38 před Havlíčkovým Brodem po celou noc průjezdné pouze jedním jízdním pruhem. „V místě probíhá překládání nákladu z návěsu kamionu. Zítra bude zajištěno vyproštění havarované jízdní soupravy z příkopu.
Komplikuje se také situace na silnici I/23 mezi obcemi Hory a Předín, kde je havarovaný plně naložený kamion a jeho vyproštění z příkopu je velmi obtížné. Správce komunikace proto místo označení jako neprůjezdné dopravními značkami – Zákaz vjezdu bude umístěn na Kasárenské křižovatce a v Předíně, aby se měli řidiči možnost otočit a k jízdě zvolit jinou náhradní trasu. V této souvislosti apelujeme na všechny řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a do úseku nevjížděli, neboť na silnici se neotočí a couvat by bylo velmi obtížné,“ přidala další informace Dana Čírtková.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter