Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavské muzeum vyhlásilo nový ročník soutěže Photographia natura 2021

/
/
/
856 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Jihlava vyhlašuje osmnáctý ročník fotosoutěže Photographia natura 2021, kterou muzeum organizuje od roku 2004. Letošním tématem jsou astronomické jevy.

Za uplynulých sedmnáct ročníků se soutěže zúčastnilo 819 autorů z celé republiky i Slovenska, kteří soutěž obeslali celkem 3770 fotografiemi. Od roku 2008 vyhlašujeme pro každý ročník konkrétní téma. Nejvíce autorů zaujalo téma Stromy v roce 2010, kdy se jich do soutěže přihlásilo 99. Nejvíc fotografií (468) zaslali autoři v roce 2018 na téma Květy, listy, plody aneb všímáme si detailů.
„V souvislosti se změnami klimatu i zvýšenou aktivitou vulkánů v různých koutech světa je možné konstatovat, že množství a pestrost pozorovaných atmosférických (meteorologických) jevů se zvyšuje a atmosférické jevy se stávají častým a oblíbeným tématem většiny fotografů. Do široké škály těchto jevů můžeme zařadit mraky, inverze, mlhy, blesky, červánky, duhu, polární záři a zejména halové jevy. Hodnotit se bude kromě kvality fotografie i mimořádnost, výjimečnost či zajímavost atmosférického jevu. Zvláštní cenu ředitele získá snímek s nejvíce originálním obsahem, případně názvem, nejlépe obé dohromady.
Tož foťte, přátelé. Vyrážejte se svými aparáty za svítání, soumraku i v noci, za bouřky či třeskutého mrazu. Hledejte i ve svých fotoarchivech a přijďte se pochlubit svými úlovky. Všechny snímky musí být pořízeny na území České republiky,“ vysvětluje kurátor soutěže a výstavy Photographia Natura Pavel Bezděčka.

Soutěžní formuláře si mohou zájemci vyzvednout v muzeu (Masarykovo nám. 57/58), nebo si je mohou stáhnout z webové stránky muzea. Uzávěrka příjmu fotografií je stanovena na 11. listopadu 2021.

Úvodní foto: Halový jev, foto: Pavel Bezděčka

  • Facebook
  • Twitter