Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Primátor Jihlavy zahájil školní rok na ZŠ T. G. Masaryka

/
/
/
1063 ZobrazeníPo dvouměsíčních prázdninách se do školních lavic opět vrátili žáci a studenti. Na svou první cestu do školy se v pondělí 3. září vydalo v Jihlavě 590 dětí. Prvňáčky ve školách přivítal i primátor města Rudolf Chloupek, který popřál hodně štěstí žákům prvních tříd na základní škole T. G. Masaryka.

Do jihlavských základních škol se 3. září poprvé vydalo 590 dětí, celkově má Jihlava 5 223 žáků. „Všechny prvňáčky ve školách vítám a přeji jim, aby to těch devět let vydrželi. Zároveň přeji pevné nervy rodičům i učitelkám,“ vzkázal při setkání s prvňáčky primátor města Rudolf Chloupek.

První školní den v Jihlavě

Přivítání žáků se na základní škole T. G. Masaryka zúčastnila také nová ředitelka školy Andrea Frolíková. Ta na místo letos nastoupila po bývalém řediteli Petrovi Mourycovi, který byl ve své funkci 27 let. „Děti jsou od narození velmi zvídavé, a pokud jsou správně motivovány k získávání informací, věřím, že učení pro ně bude zábava,“ sdělila Andrea Frolíková.

Pro tento školní rok se navíc navýší kapacita ve školních družinách, a to o 255 míst celkem. „Kapacita základních škol je dostatečná, jsme schopni plně zjistit požadavky vyplývající z demografického vývoje v Jihlavě,“ sdělil vedoucí městského odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal.

  • Facebook
  • Twitter