Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prestižní ocenění pro Mapu pozemků pro investory v Jihlavě

/
/
/
572 ZobrazeníJihlava se pyšní dvěma prestižními cenami. Získala je za Mapu pozemků pro investory. První místo obsadila v anketě CzechInvestu Inspirační region a vyhrála i Nejlepší projekt digitální inovace v samosprávě v České republice.

„Vytipovali jsme urbanisticky nejvhodnější pozemky, které byly ve vlastnictví města Jihlavy, zpracovali architektonické a urbanistické studie, určili jejich limity a nechali jsme se k těmto projektům vyjádřit všechny příslušné odbory,“ popsal začátky tvorby mapy náměstek primátorky Vít Zeman.

Úředníkům se tak podařilo zmapovat prvotní podmínky pro výstavbu a ve spolupráci s informatiky je vložili do geoinformačních systémů (GIS) města. „Zájemci tam najdou vše, od platného územního plánu přes limity ploch, stávající sítě, podmínky výstavby plynoucí z urbanistických projektů a všech podmínek dotčených orgánů samosprávy,“ doplnil Vít Zeman.

Technickou přípravu interaktivní mapy měl na starosti Jaroslav Škrobák se svým GIS týmem z odboru informatiky. „Pro nás je největším přínosem a bonusem to, že informace nejsou prezentovány pouhým textem, ale také mapově. Díky GIS technologii jsme zvládli připravit takovou mapovou aplikaci, která to množství informací ke každému pozemku přehledně zobrazí,“ řekl Jaroslav Škrobák, vedoucí oddělení GIS. Aplikace navíc zaručuje chod jak na běžných stolních počítačích, ale tak i v mobilních telefonech či tabletech. „Na těch se rozložení jednotlivých tlačítek a částí aplikace přizpůsobí dle velikosti obrazovky, což je pro dnešní dobu zásadní. Kromě samotného filtrování pozemků, zobrazení mapy ve 2D i 3D, možnosti pracovat s dalšími pomocnými vrstvami, je tam také srovnávač pozemků nebo možnost se přihlásit k odběru novinek,“ doplnila Tereza Kutišová, pracovnice oddělení GIS.

Úvodní foto: Cena za Nejlepší projekt digitální inovace v samosprávě v ČR.
Zleva: Jaroslav Škrobák, vedoucí oddělení GIS, Kateřina Bezděkovská z Útvaru městského architekta, Tereza Kutišová z oddělení GIS a náměstek primátorky Vít Zeman.

Díky aplikaci Mapa pozemků pro investory bylo v Jihlavě prodáno už osm pozemků a vznikne tak přibližně 120 bytů, 8 rodinných domů a několik zubních ordinací. „Nabídku pozemků k prodeji rozšíříme v aplikaci během léta,“ dodal náměstek primátorky Vít Zeman.

  • Facebook
  • Twitter