Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prázdniny v Telči vrcholí: O víkendu zazpívá Dan Bárta a zahrají Buty

/
/
/
622 ZobrazeníVíc než šedesát úspěšných hudebních a divadelních vystoupení má za sebou 40. ročník festivalu Prázdniny v Telči, který pokračuje až do neděle 14. srpna. V druhém týdnu mají Prázdniny na programu koncerty Radůzy nebo Báry Hrzánové a skupiny Bachtale Apsa. O víkendu na zámku vystoupí kultovní kapela Buty, zpěvák Dan Bárta se skupinou Illustratosphere a festival zakončí Ondřej Havelka & Melody Makers.

„Nemůžeme uvěřit, že už je víc než polovina festivalu a tolik skvělých koncertů a divadel za námi. Nejvíce si návštěvníci chválili koncerty Hradišťanu, Javorů, Mňágy nebo J.A.R.,“ líčí dojmy z první půlky festivalu Vojtěch Kolář, jeden z pořadatelů festivalu a dodává: „Hlavně ale musíme poděkovat všem našim fanouškům, že na koncerty chodí. Bez vás by Prázdniny v Telči nemohly existovat.“

Prázdniny v Telči se konají až do 14. srpna a po celou dobu nabízí volně přístupný doprovodný program v podobě pohádek v parku a koncertů na náměstí. Na nádvoří zámku v Telči se pak odehraje ještě několik koncertů. „Ve čtvrtek 11. srpna vystoupí Radůza, která tu poprvé zahraje i písně ze svého posledního alba Nebe je otevřený, a navíc jí předskočí skvělý písničkář Mirek Kemel s kapelou. Víkendový program jsme pak pojali hodně nadžánrově. V pátek kultovní Buty, v sobotu moderně jazzoví Dan Bárta & Illustratosphere a v neděli swing s Melody Makers. Tomu ale říkám pěkný folkový festival,“ říká s nadsázkou Vojtěch Kolář.

Na klubové scéně se podle organizátorů nejlépe prodávají vstupenky na koncert skupiny Bachtale Apsa, se kterou zazpívá herečka Bára Hrzánová. V pátek zde pak chystají večírek s extravagantní death-folkovou Minikapelou a v sobotu divadlení představení Víti Marčíka juniora s názvem Drákula.

Prázdniny v Telči také letos mají novou otevřenou scénu U Lodiček, kde každý den u Štěpnického rybníka hrají buskeři. V doprovodném programu jsou také tvůrčí dílny pro děti i dospělé, více než 60 stánků s rukodělnými a dárkovými předměty, nebo interaktivní festivalová výstava v ulicích města, ve které mohou návštěvníci soutěžit o ceny. Kompletní program najdete na www.prazdninyvtelci.cz.

  • Facebook
  • Twitter