Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prasklou vodu vám z home office neopraví, proto instalatéři musí fungovat i v době karantény

/
/
/
857 ZobrazeníJedním z těch, kteří čekají každý den na telefonu, jestli se něco nestane, je Josef Beránek z Želiva. Není hasič, ani záchranář, ale lidé ho také často volají k nehodám a mnohdy rozhodují minuty či vteřiny. Josef je totiž instalatér a jeho každodenní prací je opravování všech možný závad na vodoinstalaci.

Můžete si ho zavolat i nyní, protože voda opravdu nepočká, než bude konec karantény. Jeho služby najdete na www.pohotovostvoda.cz a nebojte se, také Josef Beránek dodržuje přísné hygienické pokyny a pracuje samozřejmě v roušce. I instalatéři tedy patří mezi hrdiny z druhé linie. A jak vypadá taková práce instalatéra z Vysočiny v době koronaviru, nám už prozradí Josef Beránek?

Jak moc jsi pociťoval začátky koronaviru při své práci?
Prakticky vůbec, služby poskytuji v běžném režimu jako dříve.

Co všechno se změnilo při vyhlášení karantény?
Největším problémem pro mě bylo uzavření obchodů pro konečné odběratele. Velmi často mě volali na závady, které si běžně lidé odstraňují sami. Pro lidi byl problém si obstarat například gumičky k netěsnícímu sifonu.

Jak těžké bylo si zvyknout na nošení roušky?
Můj obdiv mají lékaři a třeba i prodavačky. Já si roušku přeci jen mohu sundat při cestách autem. Jinak při samotné práci je rouška samozřejmě nepohodlná.

Ubyla ti práce, nebo naopak, jak jsou lidé stále doma, je práce hodně?
Řekl bych, že výjezdu přibylo. Vzhledem k tomu, že tuto službu nabízím při svém zaměstnání, jsem nucen neakutní výjezdy odmítat.

Mohl bys nám prozradit nějakou veselou historku, která se ti stala?
Každý den přináší něco veselého. Například nedávno jsem byl povolán na výjezd do jednoho panelového bytu. Při mileneckých hrátkách ve vaně došlo k ukopnutí vodovodní baterie. Mým úkolem bylo odstranit závadu za tři hodiny, než se vrátí manžel z práce.

Josef Beránek pomáhá lidem i během nouzového stavu, archiv Josefa Beránka

Čemu se instalatér z Vysočiny věnuje, když zrovna neopravuje ukopnuté kohoutky?
Kromě trubek se zabývám také provozováním malého webu www.news1.cz.

Chtěl bys lidem v této nelehké době něco vzkázat?
Chtěl bych všem popřát hlavně pevné nervy. Nikdy by mě nenapadlo, že na letošní lyžovačku v Itálii budeme vzpomínat ještě v květnu.

  • Facebook
  • Twitter