Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Prášek vstoupil do sezóny vítězstvím v Brně

/
/
/
134 ZobrazeníV pořadí 28. závodní sezonu zahájil havlíčkobrodský motocyklový závodník Michal Prášek na Jarní ceně Brna.

Prášek startoval na motocyklu BMW S1000RR za tým Roháč&Fejta motoracing v nejsilnější třídě Superbike. „Jarní cena Brna byla pro mě první letošní ježdění po zimní přestávce. Moc jsem se těšil, že zase usednu na naši motorku. Zimní přípravu jsem měl hodně aktivní, takže jsem si věřil hned v prvním závodě,“ popsal své předzávodní pocity.

Páteční volné tréninky se mu podařilo hned vyhrát s velkým náskokem, víkend ale přinesl divoké počasí. I sobotní kvalifikaci Prášek vyhrál a do nedělního hlavního závodu startoval z prvního místa.

„Start do závodu jsem měl povedený a do první zatáčky jsem najížděl na prvním místě. Během dalšího kola jsem se propadl na druhou příčku a ve skupince čtyř závodníků, která se utrhla ostatním, jsme bojovali o vítězství. Celý závod jsem myslel na to, že musím šetřit zadní gumu, abych měl potřebný grip i v závěru závodu, takže jsem se snažil vyvážet celý závod za mými soupeři. V posledním kole jsem se dostal do vedení závodu a to už nepustil až do průletu šachovnicové vlajky,“ popsal Prášek.

„Byl to opravdu povedený úvod do letos nabité sezony. Moc bych chtěl poděkovat všem našim reklamním partnerům a hlavně týmu Roháč&Fejta motoracing za skvělé podmínky k závodění,“ uzavírá havlíčkobrodský závodník s tím, že další závod pojede 17-19. května v Chorvatsku.

  • Facebook
  • Twitter