Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pracovníci Rané péče jsou mi při péči o syna oporou, svěřuje maminka z Havlíčkobrodska

/
/
/
410 ZobrazeníU syna paní Jany lékaři po narození diagnostikovali vzácnou vrozenou vadu centrálního nervového systému. Díky profesionální pomoci a psychické podpoře ze strany pracovníků Střediska Rané péče havlíčkobrodské charity se ale rodině daří situaci zvládat.

„Hned na první schůzce nám paní doktorka srozumitelně vysvětlila synovu diagnózu a popsala, jak bude spolupráce s ní a jejími kolegy probíhat. Také mi poradila, jak s dvouměsíčním synkem pracovat,“ popisuje první setkání ve Středisku rané péče havlíčkobrodské charity maminka Jana. „Syn paní Jany se potýká se septooptickou dysplazií, což je onemocnění, při kterém, kromě jiných problémů, dotyčný nemá žádné prostorové vidění a ostře vidí jen na vzdálenost asi dvaceti centimetrů,“ vysvětluje vedoucí Střediska rané péče Irena Salaquardová. Kromě informací dostala rodina také příručky s říkankami a hrami a další pomůcky. „Díky Rané péči víme, jak syna stimulovat. Skládáme kostičky, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Kdyby nebylo koronaviru, tak bychom mohli i na různé terapie, třeba ke koním,“ uvádí Jana s tím, že pro její rodinu jsou pracovníci střediska velkou oporou. „Paní doktorka má skvělý přístup nejen k synovi, ale i ke mně. Umí mě povzbudit a motivovat,“ svěřuje maminka Jana.

Dětí s podobným osudem, o které se pracovníci Střediska rané péče starají, jsou desítky. „Aktuálně pomáháme celkem šedesáti rodinám. S některými kvůli současné situaci komunikujeme online, ale za většinou vyjíždíme i nadále téměř po celé Vysočině,“ uvádí Irena Salaquardová s tím, že vzhledem k velkému množství klientů hledá do svého týmu posily. Více informací na www.hb.charita.cz.

  • Facebook
  • Twitter