Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opravy silnic na Vysočině v plném produ

/
/
/
602 ZobrazeníNa několika místech Vysočiny probíhají v současné době rekonstrukce silnic, které provádí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Od počátku dubna probíhá oprava silnice I/19 mezi Stříbrnými Horami a Simtany, v Novém Městě na Moravě začalo frézování starých zpevněných asfaltových ploch v Brněnské ulici a ve čtvrtek v minulém týdnu začaly práce na průtahu Kamene na Pelhřimovsku na silnici I/19H.

Práce mezi Stříbrnými Horami a Simtany probíhají za úplné uzavírky a doprava je vedena po objízdných trasách. Na průtahu Pohledu pak město realizuje výstavbu kanalizace a komunikace je i zde neprůjezdná.

V Novém Městě na Moravě sejedná se o 350 metrů dlouhý úsek od křižovatky s Masarykovou ulicí a dál směrem do kopce k okraji města ve směru na Bystřici nad Pernštejnem. Po frézování bude nutné provést výškovou úpravu pokopů a mříží kanalizace a aplikovat spojovací postřik, který umožní pokladnu nové asfaltocementové obrusné vrstvy. Vše ukončí obnova vodorovného dopravního značení.
Pracuje se za provozu vždy v jedné polovině silnice, což znamená, že v místě prací je provoz volným jízdním pruhem řízen kyvadlově světelnou signalizací. Při průjezdu inkriminovaným místem musí řidiči počítat se zdržením v řádu několika minut. Předpokládá se, že by oprava měla být ukončena nejpozději v průběhu příštího týdne v závislosti na aktuálním počasí a potupu prací.

V souvislosti se zprovozněním obchvatu Kamene na Pelhřimovsku je třeba dát komunikaci, která ji protíná, do odpovídajícího stavebně-technického stavu, který nebude bránit jejímu převedení na nového majetkového správce. Oprava je plánovaná ve třech etapách, z nichž dvě budou realizovány za úplné uzavírky a doprava bude přesměrovaná na značené objízdné trasy. V první etapě, která nyní probíhá za provozu, dojde k odfrézování starých konstrukčních vrstev, očištění krajnic a příprava napojení. V souvislosti s opravou se nepočítá s žádnými většími komplikacemi v dopravě a uvedení komunikace zpět do provozu je v plánu koncem dubna 2021.

  • Facebook
  • Twitter