Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Práce v nemocniční jídelně v Jihlavě v plném proudu

/
/
/
638 ZobrazeníBěhem října by se měla jídelna pro zaměstnance jihlavské nemocnice přesunout do provizorně opravených míst. Dvouletá oprava pavilonu jde pomalu do druhé poloviny. Stravovací provoz jihlavské nemocnice bude nejenom schopný vařit více jídel, ale nabídne i větší komfort ve výběru.

Práce začaly v pavilonu v prosinci loňského roku. Zázemí kuchyně podle provozně technického náměstka Alexandra Filipa dosluhovalo už několik let: „Oprava byla nutná. Díky rekonstrukci se nejenom zvýší možný počet připravených jídel ze zhruba 1 500 na téměř 2 000, ale především kuchaři dostanou nové gastro vybavení. Změna bude patrná i pro strávníky, které čeká větší komfort výběru jídla.“
Práce na stavbě probíhají i v těchto dnech. „Aktuálně budujeme dočasný výdej stravy pro zaměstnance a jídelny s kapacitou 150 míst, dále spojovací koridor včetně evakuačního schodiště. Zahájily se opravy střešního pláště, schodiště pro zaměstnance a zázemí pro nutriční poradnu. Uvedení první etapy do provozu je v plánu na konec září,“ vysvětluje ředitel nemocnice Lukáš Velev.
Trochu ve stínu stravovacího provozu se odehrává rekonstrukce ENERGOCENTRA, kde byla dokončena přístavba pro umístění nové technologie vysokého napětí, která je v tuto chvíli technologii osazena a minulý týden ve spolupráci se společností E.ON Distribuce, a. s., byl dokončen druhý přívod vysokého napětí pro nemocnici. To je významný krok k tomu, že je nemocnice napojena na dva přívody vysokého napětí: „V praxi to znamená, že v případě výpadku jednoho okruhu VN dojde přepojení na druhý a nemocnice může pokračovat v provozu bez omezení. Na tom, že připojení proběhlo ve velmi krátké době, a ve vysoké kvalitě, má významnou zásluhu pan Petr Kremláček z E.ON Distribuce, Regionální správa Jihlava. Alespoň touto cestou velice děkuji,“ dodává Alexander Filip.
Opravy stravovacího provozu Nemocnice Jihlava by měly skončit v lednu 2022 a vyjdou na 293 milionů korun bez DPH. Z toho 80 milionů připadne na pořízení kompletně nových gastrotechnologií. Opravy financuje ze svého rozpočtu Kraj Vysočina.

  • Facebook
  • Twitter