Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počet havárií na Vysočině za letošek stoupl, mrtvých je ale méně

/
/
/
446 ZobrazeníOd začátku roku zemřelo při nehodách na silnicích Vysočiny 33 lidí, policisté do konce srpna vyšetřovali celkem 2 986 dopravních nehod, což je pokles o pět procent – tedy o 142 dopravních nehod méně než za stejné období roku 2019.

„Při letošních dopravních nehodách zemřelo celkem 33 osob, což je pokles ve srovnání se stejným obdobím roku 2019. Bezprostředně při nehodě zemřelo letos 30 osob a další tři lidé zemřeli na následky zranění ve zdravotnickém zařízení. Loni za osm měsíců roku zemřelo na silnicích našeho kraje celkem 38 osob – 33 bezprostředně při nehodě a dalších pět na následky zranění. Celkem 64 osob bylo těžce zraněno – představuje to mírný pokles o jednu těžce zraněnou osobu a 778 dalších účastníků bylo zraněno lehce – o 88 lehce zraněných méně, což představuje pokles o deset procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Ve 125 případech policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu. Další tři řidiči byli v době nehody pod vlivem jiných omamných a psychotropních látek,“ udělala výčet Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím že hmotná škoda na vozidlech a na ostatním majetku dosáhla částky 196 662 000 korun.
Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v letošním roce patří podle informací policistů nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nedodržení bezpečnostní vzdálenosti (souvisí především s kolonami vozidel před uzavírkami na silnici kvůli opravnám) a předjíždění. „Velmi výrazný nárůst jsme zaznamenali v počtu dopravních nehod, které jsou nezaviněné řidičem – jedná se především o střety vozidla s lesní zvěří. Těchto nehod jsme za osm měsíců zadokumentovali celkem 1 124, což představuje celkem 37 procent z celkového počtu dopravních nehod,“ uzavřela Dana Čírtková.

Úvodní ilustrační foto: archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter