Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pozoruhodná výstava fotografií v havlíčkobrodské galerii

/
/
/
838 ZobrazeníV pátek 24. ledna byla slavnostní vernisáží v Galerii výtvarného umění (GVU) v Havlíčkově Brodě zahájena výstava Amerika objektivem Pavla Štichy.

O fotografovi promluvil Ladislav Šolc, vydavatel a také fotograf. Oba pánové se znají mnoho let ze svého působení v krajském deníku Svoboda. Pavel Štich se narodil v roce 1942 a začal fotografovat po absolvování střední školy, jako fotonovinář pro krajský deník Svoboda. Od roku 1968 žije v Berlíně a stal se fotoreportérem deníku Berliner Morgenpost. Začal také spolupracovat s řadou věhlasných obrázkových časopisů. Pro tyto časopisy cestoval fotografovat do 55 zemí po celém světě.
Počátkem devadesátých let Pavel Štich založil vlastní vydavatelství a začal vydávat fotografické publikace. S přibývajícím věkem a proměnami v médiích se začal naplno věnovat krajině. Americká příroda jej natolik okouzlila, že od roku 2004 začal soustavně pracovat na tématu přírodních parků USA a Havaje. Jeho objektiv nezachycuje notoricky známá panoramata této krajiny, ale naopak pro nás objevuje ve skaliscích, často velmi obtížně dostupných a skrytých před zraky běžného turisty, tvarové podobnosti zejména s živými bytostmi, zvířaty, ptáky, rybami, ale i lidskými a bájnými postavami.

Výstava v GVU potrvá do 22. března 2020.

  • Facebook
  • Twitter