Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvacátá Tříkrálová sbírka na Jihlavsku už zná výsledek

/
/
/
965 ZobrazeníPři letošní jubilejní Tříkrálové sbírce na Jihlavsku bylo vykoledováno celkem 2 078 876 Kč. Je to téměř o 90 tisíc korun více než loni a poprvé v historii částka přesáhla hranici dvou milionů korun. Peníze použije Oblastní charita Jihlava pro své služby potřebným.

„Při pohledu na výsledek sbírky mám radost a cítím velký optimismus, protože se opět potvrdilo, že u nás žije velké množství hodných lidí s otevřeným srdcem, kteří jsou ochotni pomáhat a dokáží být štědří,“ uvedla Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava.

Do sbírky na území, kde působí Oblastní charita Jihlava, se zapojilo asi 1000 koledníků v cca 100 obcích a městech. Jedná se o Jihlavsko, Třešťsko, Novoříšsko, Telčsko, Dačicko a Slavonicko. Posláním tříkrálových skupinek je přinést do domácností požehnání vyjádřené symbolickým nápisem K + M + B na dveře (Christus mansionem benedicat = Kristus žehnej tomuto domu), zazpívat koledu a zprostředkovat pomoc potřebným přijímáním peněžních darů do úředně zapečetěných pokladniček.

Kromě koledování v obcích se uskutečnily také doprovodné kulturní akce. Tradiční a úspěšné jsou Tříkrálový svařák KDU Jihlava (pokladnička obsahovala 18 436 Kč) a Tříkrálový koncert ZUŠ Jihlava (výtěžek byl 19 401 Kč). Již druhým rokem se tříkrálová skupinka vydala také na zápas Dukly Jihlava, kde vykoledovala 6 605 Kč.

Sčítání darů do Tříkrálové sbírky na Jihlavsku

„Peníze z letošní sbírky chceme využít například na rekonstrukci našeho Centra sociálních služeb Mahenka, kde sídlí Bárka – domácí hospic a Adapta, odlehčovací služba, nebo i na posílení vozového parku našich terénních služeb,“ upřesňuje účel letošní sbírky Hana Fexová.

„Ráda bych poděkovala všem, kteří otevřeli dveře svých domovů, umožnili koledníkům zazpívat a rozhodli se přispět do celonárodní sbírky. Mé poděkování ale směřuje i všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do organizace sbírky ať už jako koledníci, koordinátoři, zpěváci či muzikanti. Děkuji, že věnovali nezištně svůj čas pro dobrou věc,“ řekla závěrem Hana Fexová.

  • Facebook
  • Twitter