Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Potvorové Aloise Boháče v havlíčkobrodské galerii

/
/
/
1148 ZobrazeníV pátek 24. ledna slavnostní vernisáž v Galerii výtvarného umění (GVU) v Havlíčkově Brodě zahájila výstavu Potvorové Aloise Boháče, který vytvořil svůj imaginární svět plný neobyčejných stvoření. Ta můžete vidět v brodské galerii až do 22. března.

„Chci poděkovat Městskému muzeu ve Volyni, které nám zapůjčilo obrazy vynikajícího kreslíře a akvarelisty Aloise Boháče. Vítám mezi námi pana Karla Skalického z Volyně,“ uvedla Hana Nováková, ředitelka GVU Havlíčkův Brod. Se životem a dílem Aloise Boháče seznámil přítomné Karel Skalický, vedoucí Městského muzea ve Volyni. Velmi poutavě i vtipně hovořil o rodině Boháčů a především o tvorbě Aloise Boháče, který se narodil ve Volyni v roce 1885. Byl prostředním ze tří bratrů. Všichni se významně zapsali do kulturní historie svého kraje i celé republiky jako malíři, sochaři, pedagogové a restaurátoři. Alois Boháč měl komplikovaný vztah k lidem a vytvořil si svůj vlastní imaginární svět zabydlený neobyčejnými fantaskními stvořeními, jež spíše než z klasických pohádek, přicházejí ze světa, jejž bychom dnes pojmenovali světem fantasy a science-fiction. Po smrti Aloise Boháče v roce 1945 věnovala jeho vdova Městskému muzeu ve Volyni celou Boháčovu uměleckou pozůstalost.

Výstava v GVU potrvá do 22. března.

  • Facebook
  • Twitter